Postitusi: 1105

''Jututuba''

Postitatud: 06-01-2013 02:19

Ma arvasin,et oleks üsna meeldiv,kui kuskil oleks koht,kus saaks omavahel veidi juttu puhuda.Vaatan,et pidevalt tekib olukord,kus arendatakse vestlust kuskil ebasobiva teema all..Seega Budukad,siin on koht teile :)
Postitusi: 4585

Postitatud: 11-02-2018 15:37


hah, nägin just mingit artiklit et titanic 2 tuleb Jack is back. Kena film ikka :D :D :D
Postitusi: 4754

Postitatud: 11-02-2018 16:46


Tsiteeritud:

Dianthuuuuuusss!!! Nii oli üks eriti tore video, kus kästi juua kaks klaasi päevas veini, et tervisega oleks kõik titimiti eksole. Ma siis vaatasin loomulikult hästi tähelepanelikult :D Aga no iga päev ka päris juua ei tahaks. Seega see tore aine, mida vaja läheb on resveratool. Kas on mingit varianti, et seda saaks vitamiinina võtta näiteks? Ja kust seda siis saaks.


Väga huvitav teema! Tuleb välja, et veini kasulikkus on osa nn Prantsuse paradoksist - miks prantslastel pole nii palju südamehaigusi, kuigi nad tarvitavad rohkem küllastumud rasvu, kui ameeriklased. Põhjuseks pakuti 20 a tagasi veinis sisalduv reservatrool. 20a jooksul pole suutnud teadus reservatrooli kasulikke omadusi tõestada, vähemalt mitte inimestel. Tõsi küll, marginaalne süstoolse vererõhu langus 2 tüüpi diabeetikutel, aga muudel juhtudel mitte mingit vähivastast omadust või nooruseeliksiiri. Südant kaisteb tõenäoliselt prantslastel alkoholi verd vedeldav mõju + omega3 rikas toit, mis on ateroskleroosi vastu tõestatud. Väga oluline on, et prantslaste küllastunud rasvad on tervislikud täispiimast jms erinevalt ameeriklastele harjuspärased transrasvad, mis tõestatult tekitavad terviseprobleeme. Reservatrool pole imerohi, parem söö korralikku toitu, rohkem kala ja vähem suhkrut.
Postitusi: 4754

Postitatud: 11-02-2018 16:51


Iherbist saad osta, kui hoolimata kõigest veel kibeleb.
Postitusi: 2901

Postitatud: 11-02-2018 21:34


Tsiteeritud:

Iherbist saad osta, kui hoolimata kõigest veel kibeleb.

Aga mille järgi valida iherbist glükoosamiini? Seal on neid ilmatuma lai valik. Kas selle, et glûkoosamiini ja selle k-tähega tähtsa aine osakaal oleks võimalikult suur ja et muid aineid oleks võimalikult vähe?

Postitatud: 11-02-2018 23:21


Oleneb mille jaoks sa seda tarvitada tahad. Enamik uuringuid on tehtud osteoartriidihaigetel, aga glükoosamiin aitab küll veits haiguse kulgu vähendada ja olen ise suurema koormusega trenniperioodil forte varianti + c vitamiini võtnud, et ebamugavust ja valu vähendada ja on aitanud. C vitamiinist toodab keha kollageeni sidekudesse. Kondroitiin peaks turset vähendama, aga mitte kõik uuringud ei toeta seda. Boswellia peaks ka põletikku vähendama, aga seda pole eriti uuritud. Üllatusena leidsin, et sissesöödav hüaloroonhape tegelt kasutatakse ära ja võib ka kulumise puhul aidata. Omega3 vähendab põletikku, seda võib alati võtta.

Kui muidugi on valu ja püsiv, siis võiksid arstiga rääkida.
Postitusi: 2901

Postitatud: 12-02-2018 07:09


100% täpselt polegi teada saanud, mis seal nüüd on, pean arstide juttu ja oma mõtlemist kokku mixima. Ortopeed ûtles, et mul põlveliigesed lahti, kuna lihased peal nõrgad, seetõttu käivad liigesed hullult üksteise vastu nt trepist kõndides ja naksuvad kükke tehes. Seega oma mõtlemine ütleb, et kui liiges hõõrdub, kulutab see julmalt ka kõhre. Üks põlv kadus nädal aega tagasi täielikult alt ära, selles mõttes et mingi liiges läks nihkesse vms, ma ise pakun et põlvekeder läks valesse kohta ja nüüd ei tule tagasi enam. Põlv paistes ja ei kanna, ei k6verdu ega lähe sirgeks. ja arstid ei oska mitte midagi öelda ega teha peale vee välja võtmise. Ûhel jalal hûppamisest on hakanud terve jala põlv ja puusaliiges haiget tegema liigutades/hûpates. Selle kõige koosmõjul sain aru, et on aeg glûkoosamiini sööma hakata, et äkki saab seda kõhre kuidagi tugevamaks või kõhrele seda ainet/määret/võiet keha juurde tekitama panna vms.

Nende toidulisandite puhul ka tänapäeval kindel ei saa olla, millistes üldse toimeaine ka olemas on.. mûüakse ju tûhje tablette raha nimel toidulisandite pähe. Paljud neist pidid isegi organismile pigem kahjulikud ja mürgised olema. Milliseid siis eelistada?

Üldse ma olen mõtlema siin hakanud nendel päevadel, miks just mimd igasugused tõsised hädad tabavad (no v.a. gripp).. äkki sest ma olen ikka veel liiga õel ja paha inimene, negatiivsetele inimestele hakkavad ju hädad kûlge :p..organism ise mürgitab end oma mõtetega..
Postitusi: 4754

Postitatud: 12-02-2018 10:03


Meil poleks vanglaid vajagi, kui juba ainuüksi pahade mõtete eest karistuse kätte saaks.

Googelda “patella dislocation”, ehk saad infot juurde. Toidulisandite puhul ei jää ka riigil muud üle, kui pakendit usaldada, pistelisi kontrolle tehakse, aga ka partiide vahel võib olla erinevusi. Mõned toidulisandid on käsimüügitavimid ja tegelikkuses läbinud samad nõuded, mis ravimid. Nt Arthryl.
Postitusi: 2901

Postitatud: 12-02-2018 11:37


Nüüd ma viin asjad kokku jah.. ühest emost saadud paberitel oli ka kirjas patella luksatsioon ja et repositsioneerimine valu tõttu võimatu. Siis saadeti edasi teise emosse, kus öeldi, et proovi ikka jalg sirgeks saada kodus.. luksatsioonist polnud juttugi ja see neile nagu ka kohale ei jõudnud, et EI SAA sirgeks panna.
Pooleteise nädala pärast on MRT uuring - kas ma peaksin selle rahulikult ära ootama või juba enne kuskile uuesti pöörduma? St kui lihtsalt istun ja ootan, siis kas see on selline asi, mis v6ib selle ajaga halvemaks minna? Kas vedelikliigesega saab üldse MRT-d korralikult teha? Täis põiega nt ultraheli ju ei saa hästi :D et ei näita õieti vms
Postitusi: 3349

Postitatud: 12-02-2018 14:22


Vaevalt jah, et karma, ma olen viimaste kuudega sitavankast suht hoolivaks inimeseks muutunud ja neljapäeval lõin käe nii kõvasti vastu kappi ära, et ma arvasin, et mul on luumurd, aga õnneks oli lihtsalt tugev põrutus:D (jep, päriselt lõin vastu kappi ära, emos vaadati suht *wtf* näoga. Kinnitasin, et ei ole koduvägivald :)).
Millest sul see alguse sai muidu, kana? Päris hull tundub, sa ju nii noor alles :O
Postitusi: 2901

Postitatud: 12-02-2018 15:10


Jap mõtlen ise ka hirmuga, et kui praegu juba liigesed nii pekkis, siis mis veel vanemastpeast saab..

Noh, ma kunagi kirjutasin ka siin foorumis (äkki siin samas jututoas), et mul ûks põlv iga kord naksub kui kûkist tõusen ja eelmise aasta sûgisel tuli 3 korda ette sellist asja, et istumisest ei saa enam pûsti, kuna sellel jalal läks põlv liigesest nii välja, et ei läinud sirgeks enam. Kestis paar minutit ja läks siis ise korda tagasi. Ja siis oli hästi tavaline veel see, et trepist ûles kõndides liigesed nagu nihkusid ûksteise vastu vms, hästi ebamugav, seda oli põlve sees tunda nagu. Sa veel soovitasid kiirelt arsti poole pöörduda, et äkki on ortoosi vaja :D detsembris alles läksin arsti juirde, kus ortopeed määras reisi tugevdavad harjutused.. mida ma ei teinud..
Ja nûûd on siis tulemus käes. Ega ma ei teinudki mitte midagi, ei saanud mingit fûûsilist koormust ega traumatki, vaid lihtsalt ärkasin ja terve päev oli põlv selline imelik, et ei läinud nagu sirgeks 100% ega kõveraks 100%. Järgneval ööl hakkas valutama ja päeval ei saanud enam üldse toetada..
Täitsa lamp.. nädal aega saab täis täna.
X