Postitusi: 13

eneseväljendamine

Postitatud: 14-06-2017 21:12

Tere
Võib-olla on siin juba sarnane teema püstitatud, kuid loodan, et vähemalt mitte sellisel kujul.
Olen aastaid ärevushäire ja depressiooniga elanud. Mind on aidanud teraapia ning arstiga rääkimine, kuid mõistagi ei toimu tervenemine enne, kui saadakse jälile probleemi algpõhjustele.
Ma mõistan, et mu ärevushäire taga on tung teha kõike õigesti, täita ümbritsevate inimeste ootusi ja mitte mingil juhul kellelegi pettumust valmistada. Loomulikult on mul raske ennast väljendada ja negatiivsed tunded surun kõik enda sisse. Seetõttu on raske saada ka endaga kontakti ja väljendada tõelisi tundeid-mõtteid.
Tahaksin teada, kuidas teie hoolitsete oma hingelise tasakaalu eest, kuidas oma tunnetega kontakti saate?
Ehk on olemas mingisugused teraapiad, kus saab end täielikult vabaks lasta või on keegi läbinud mõne hea enesekehtestamise kursuse? Või siis hoopis mingi muu tegevus või nõuanne.

Suured tänud vastamast ette!
Postitusi: 8071

Postitatud: 15-06-2017 08:27


Mul on lihtsalt vedanud, sest olen megapohhuist. Aga muidugi on olnud elus aegu, kus sarnased mured kimbutavad. Paranesin iseenesest, kuna otsustasin üks päev, et ma lihtsalt teen neid asju, mida ma tegelt ei taha, minimaalselt ja inimestega, kellega ei tunne ennast ühel lainel olevat, suhtlen minimaalselt. Ja ma ei võitle, et inimesi muuta, a la oma ema ja tema (minu arust) tobedaid harjumusi. Ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Kõik on nagu nad on
Postitusi: 4752

Postitatud: 15-06-2017 12:06


Tegelikult pole eesmärk üles leida süüdlane, kes või mis sind selliseks tegi, vaid defineerida need päästikud, mis toidavad su ärevust ja võimendavad depressiooni. Kui sa nüüd ütled, et ärevust põhjustab hirm eksida, siis oled sa nagu iga teine inimene - kõikidel on mõnus olla mugavustsoonis ja natuke vastik midagi täiesti uut teha. Ülepaisutatud ärevus aga toidab depressiooni ja tean omast käest, kuidas tegelikkuses tühised asjad võivad vallandada paanikahoo. Lahendus on ka natuke vastik - exposure therapy. Tuleb panna end olukordadesse, kus sa teed vigu ja teha niikaua vigu, kuni oled tuimestatud. Nt ma läksin ülikooli kõrvalt (stressirohke niigi) baari tööle, justnimelt kuna ka kartsin kohutavalt eneseväljendamises eksida ja peale piisavalt palju toredad ja nõmedaid ja psaikosid on ikka üsna suva.

Pea meeles, areng toimub ainult mugavustsoonist väljas!!!

Vaata youtubest motivatsiooni videosid ja ted talk'e. Nt märksõnaga "fear of failure".
Postitusi: 4752

Postitatud: 15-06-2017 12:12


Ahjaa. Jõusaal on ka fantastiline koht, kus saad enda mugavustsoonist välja minemisega arengut näha ja tunda. Kõigil, kes on kalduvus depressioonile, peaksid kindlasti mingil kujul trenni tegema. Endorfiinide mõju ravi ja teraapia tulemuslikkusele ei saa alahinnata. Vahel on trenn ravi ise.
Postitusi: 13

Postitatud: 15-06-2017 20:08


Aitäh teile väärtuslike soovituste eest

Postitatud: 15-06-2017 20:32


üritan stressirohkeid situatsioone vältida. samuti viibin palju väljas värskes õhus. kinnine toaruum tekitab vastikust. naeratan. olen inimestega sõbralik. kui mul on tunne, et ei jaksa, sõidan oma boyfriendile külla ja kõik saab jälle korda.
Postitusi: 35704

Postitatud: 16-06-2017 10:02


Tuttav probleem endalegi, eelnevad soovitused mugavustsoonist lahkumiseks on väga head, üritan ennastki samm sammult enam ületada.
Sattusin ühe huvitava inimesega rääkima, kes ütles,et kõik sisemised probleemid mis meid elu jooksul jälitavad on kogetud 0-8 eluaasta jooksul ning meie peame neid siis edaspidi lahendama/ravima. Tõi hästi huvitavaid näiteid, kuidas laps võib väga pisikese asja kaudu saada terveks eluks komplekse.
Postitusi: 2836

Postitatud: 16-06-2017 10:12


Kõlab lihtsalt, aga tuleks lihtsalt pohhui-mode sisse lülitada. Kõigepealt seda siis külge harjutada endale, et oleks üldse, mida sisse lülitada. Veel 2-3a tagasi olin ilge ülemõtleja, analüüsija. Nüüd mõtlen halbade mõtete tulekul lihtsalt "ah persse, mai viitsi mõelda" või "mõttetu üle mõelda" ja ei mõtlegi. Üsna savi on hakanud kõigest ja see on maru hea tunne, aga paljuski külge harjutatud. Ja see, et tahad koguaeg k6igile meelejärele olla.. pead lihtsalt egoismi endas kasvatama hakkama, see ei ole üldse nii halb isikuomadus.

Postitatud: 16-06-2017 23:00


Mina soovitaksin külastada hipide neid igasugu üritusi. Jah, kõlab imelikult ja eks ma ise ka natuke alguses ebalesin, aga siis üksi läksin ja täitsa tore oli. Miks...sest seal on kõik isemoodi ja keegi ei mõista hukka, hakka või nutma. Siis nemad tulevad ja kallistavad.
Sellised ringid on näiteks vaba tants (lihtsalt tantsid ja väljendad oma emotsioone tantsu kaudu), väelaulud, ühismeditatsioonid, laagrid, kontsertid, igasugused töötoad, seminarid, trennid jne. Ma küll ei nõustu alati kõigega, mida nad räägivad, aga nendega on hea see, et nad ei suru peale, on sõbralikud, lahked ja toredad ja lisaks enese avamisele võib seal ka muidu areneda vaimsel, aga ka füüsilisel tasandil.
Postitusi: 14662

Postitatud: 17-06-2017 16:53


mingi kehaline tegevus, ükskõik, kas tants, pallimängud või misiganes. joonistamine-maalimine aitab ka.

Postitatud: 03-09-2017 18:30


Mul just häda, et võõrastega olen selline endasse tõmbunud ja siis kodus pm märatsen ja räuskan ja ilmselgelt kannatab minu pere selle all.
X