Postitusi: 67

Eksi uus naine kiusab last

Postitatud: 17-10-2018 10:53

Elame lapse isaga juba 6 aastat lahus ja meil on 10 aastane poeg. 4 aastat tagasi leidis lapse isa omale uue elukaaslase, kuid kahjuks on uuel naisel mingi vimm meie ühise lapse vastu. Nende suhte algul käis laps mõnel nädalavahetusel ikka isal külas ka, aga üsna peagi hakkasid tekkima probleemid. Küll ei lubatud lapsel mänguasju võtta, ei lubatud multikaid vaadata ja kodune õhustik oli sel hetkel kui laps seal viibis vägagi pingeline. Omavahelised karjumised, tülid, uste paugutamised ja sõimlemised said tavapäraseks alati kui lapse isa lapse enda juurde võttis. Viimaseks piisaks sai minu jaoks see kui lapse uus elukaaslane hakkas lapse kallal tarvitama vägivalda. Püüdes korduvalt ja korduvalt lapse isaga sellel teemal vestelda et selline käitumine lapse suhtes on ebaaus ja pole aktsepteeritav lõpetas lapse isa mingiks ajaks suhtlemise nii minu kui lapsega. Hiljem selgus et lapse isal pole enam lubatud last tema ja uue elukaaslase ühisesse koju tuua ning lapse teemal suhelda tohin ma ainult lapse isiklikult telefonilt helistades , vastasel korral on nende peres probleemid taaskord majas. Laps elab väga raskelt üle seda et isaga suhtlemine on peaaegu kui võimatu ning kohtumised temaga jäävad järjest harvemaks. Kuna lapse isa töötab Soomes , siis suhelda saavad nad telefonitsi ainult sellel ajal kui lapse isa viibib Soomes ja on kodust eemal. Nüüd on laps juba suur ja pärast pikki pikki arutelusid , õnnestus lapse isal saada oma naiselt nõusolek et laps võib talle külla tulla. Kokku viibis ta seal siis 4 tundi. Kui isa lapse ära tõi , hakkas laps rääkima et tädi ( nimetame siis teda hetkel Mariks ) on täiesti ära keeranud. Kui hakkasin uurima milles asi, ütles laps et ta ei tohi mulle rääkida, sest kui räägib , siis ta enam issi juurde ei saa. Pikema pinnimise peale õnnestus mul siiski teada saada et taaskord oli lapse isa uus kaasa hakanud kodus sõimlema, karjuma ja uksi paugutama selle peale et laps seal on ja teinud lapse pihta väga mürgiseid märkusi. Lapse isalt uurides milles siis asi oli, tuli välja et kuna lapse isa oli öelnud et laps tuleb sinna paariks tunniks, siis paar tähendab kaht , aga mitte nelja, ning lapse seal viibimine tekitas taaskord tohutut viha mehe uues elukaaslases. Kui üritasin lapse isaga arutada sel teemal et kas ta ise ei mõista et see asi on kestnud juba aastaid ja see ei ole normaalne , ta lihtsalt vastas mhh ja jah , et tema ei saa midagi teha. Küsimise peale et aga miks laps neile kunagi näiteks nädalavahetuseks külla minna ei või või mõnel vabal päeval, vastati mulle sarkastiliselt et kas sa tõesti arvad et Mari lubas tal siin meie korteris magada .
Mõistus on otsas ja enam ei tea mida teha. Seda et lapse isa on ilmselgelt oma uue naise tuhvlialune ja sõnaõigust tal seal ei ole pole mõtet hakata ütlema , tean seda isegi. Uue naise endaga sel teemal rääkida pole mõtet. Sealt tuleb ainult sõimlemist, röökimist ja karjumist et mina ei ole ütleja mida tema teha võib ja mida ei või. Mainiks ka ära et uuel naisel on ka endal kaks last eelmisest suhtest , keda minu lapse isa väga hoiab ja kasvatab.
Lapse koju lapse isal uus naine last vaatama tulla ei luba, nende juurde ta ka last ei luba. Ja ausalt öeldes ei taha ka mina et laps enam sinna läheb kui uus naine teda seal alatasa kiusab, mõnitab ja lööb.
Aga laps tahab isaga suhelda. Mõistus on otsas, kuhu pöörduda et see jama ühel hetkel lõppeks ...
Postitusi: 16

Postitatud: 19-10-2018 17:48


Päris keeruline olukord kahjuks.
Kas selline lahendus ei tuleks kõne alla, et isa saab lapsega kusagil kolmandal pinnal kokku, näiteks lähevad koos kinno vms? Võibolla uus naine lepiks sellega meelsamini, kui tema 2 last ka kaasa võetaks? Kas mees ei oska põhjendada, miks ta uuele naisele tema poeg nii vastumeelne on?
Postitusi: 29489

Postitatud: 19-10-2018 21:50


Appi. Kas mehele endale tõesti kohale ei jõua kuidas teda ära kasutatakse. Tõesti ma last sinna ei saadaks ja paneks paika lapse isaga kohtumise ajad, kus ta siis viib lapse kohvikusse, kinno või mujale välja. Sellele naisele paneks ise kõne peale ja karjuks temast kõvemini, et kuradi kägu oma pojad sai võõrasse perre sisse söödud, siis hoidku oma mokk parema meelega maas, kui mehest ilma jääda ei taha. Või alles hakkab nägema kuidas sa nende suhte perse võid keerata ja ta mees veel tuleb sinu juurde tagasi. Ta ei austa seda meest ja on täiesti kindel, et temast ilma ei jää. Las siis parem kardab sind. Isegi, kui sul pole mingit plaani meest tagasi võtta.
Postitusi: 3136

Postitatud: 20-10-2018 08:50


Nii kui see teema ilmunud oli, teadsin kohe, et siin on kiiremas korras ferra nõu vaja
Postitusi: 956

Postitatud: 20-10-2018 14:26


Sa ei peaks sinna vahele üldse sekkuma. 10. aastane saab juba ise isaga hakkama, et kokku leppida mingid ühised tegevused. Vb asi ongi keeruline sellepärast, et üritad seal ise liiga palju kõike reguleerida. Ju see asi lapse vaatenurgast nii hull pole, kui ta vaatamata karjumisele jne, ikka tahab sinna minna.
Vb tasub kohtusse pöörduda, et määrataks isale aeg, millal teie lapsega koos viibib ja et kohus paneb sel ajal sellele uuele naisele lähenemiskeelu su lapsele.
Postitusi: 3136

Postitatud: 20-10-2018 16:32


10aastane võib olla juba arukas, kuid kindlasti siiski alles liiga väike, et selliste asjadega ise hakkama saada. Kui selline hea laps ka veel on. Mina 10aastasena olems juba silmad peast välja kratsinud sellisel nõiamooril, aga enamik lapsi on ikka vagased ja normaalsed paraku ega oska endast nii palju vanema, domineeriva ja agressiivse inimese eest kaitsta ja kehtestada. Ei saa öelda ka, et kui laps seal endiselt käib, siis pole asi nii hull.. loomulik et laps tahab oma isaga koos olla. Ja kui praegu olukord ära ei lahene, kasvab laps ilmselt varsti isast lahku ja ongi asjad igaveseks tuksis.

Kohus on muidu hea soovitus.

Postitatud: 20-10-2018 18:59


Aga filmida või lindistada neid olukordi? siis oleks tõendusmaterjal
Postitusi: 29489

Postitatud: 20-10-2018 21:29


Tsiteeritud:

Sa ei peaks sinna vahele üldse sekkuma. 10. aastane saab juba ise isaga hakkama, et kokku leppida mingid ühised tegevused. Vb asi ongi keeruline sellepärast, et üritad seal ise liiga palju kõike reguleerida. Ju see asi lapse vaatenurgast nii hull pole, kui ta vaatamata karjumisele jne, ikka tahab sinna minna.
Vb tasub kohtusse pöörduda, et määrataks isale aeg, millal teie lapsega koos viibib ja et kohus paneb sel ajal sellele uuele naisele lähenemiskeelu su lapsele.


Ei ole ikka midagi lihtsam. Mäletan aega, kui minu eksmees ühe erilise mõrra otsa sattus ja too keelas lapsega kohtumise ära. Ma pidin ikka ise üsna kurjalt tüübi ette võtma, sest nii kui laps helistas ütles talle, et pojake ma ei saa see nädalavehtus ma olen tööl ja lükkas nii kohtumist 2 kuud edasi. Lapse süda oli nii katki.
Postitusi: 29489

Postitatud: 20-10-2018 21:30


Tsiteeritud:

Nii kui see teema ilmunud oli, teadsin kohe, et siin on kiiremas korras ferra nõu vaja


Haha. Ma suht vihkan poolkõvasid inimesi jah.
X