Postitusi: 5

Soovitage kvaliteetseid kööginuge

Postitatud: 03-01-2019 14:47

Hei

Milliseid kööginuge kasutate ja kust ostate? Suure söögitegemise entusiastina otsin kõrget kvaliteeti ja vastupidavust. Praegu kasutan Fiskarsi nuge, aga need ei talu pidevat teritamist - vähemalt need mis mul kasutuses on. Olen kuulnud, et Jaapani noad pidavat head olema. On kellegil kogemusi? Kust neid leida võib?

Ette tänades!
Postitusi: 1

Postitatud: 03-01-2019 15:16


Fiskarsi noad on tavakasutamise jaoks päris head (eriti hinna ja kvaliteedi suhtes), aga kui ikka köögis pidevalt toimetada ja mitu korda päevas teritada, siis tera kaua vastu ei pea.

Jaapani noad on tõesti head ja kokana kasutan neid igapäevaselt (Kyocera, Santoku jms). Hind on küll krõbedam, aga pikemas perspektiivis tasub ära.

Eestis pakub neid näiteks Sharpy https://sharpy.ee/tooted/kooginoad/ ja vist ka Hansapost.
Postitusi: 3138

Postitatud: 04-01-2019 09:14


KitchenAid on hetkel parim mis mul olnud on. Selle nuge saab praegu rimist ka hea hinnaga, kui kleepse kogud (või küsid lihtsalt, mõni teenindaja annab terve riba kleepse korraga hea meelega ära).
Mul KitchenAidi Santoku nuga ja vilju lõigates on selline tunne, nagu sulataks läbi vilja lihtsalt. Või lõikaks nagu sulavõi. Aga ma ei oska øelda kui kaua ta teritamisele vastu peab.
Muidu et nuga kauem terav püsiks, tuleks teda hoida teistest nugadest eraldi ja kuivatada peale igat pesukorda kohe ära. Ma hoian originaalkarbis lihtsalt koguaeg.
Postitusi: 29323

Postitatud: 11-01-2019 04:28


Fiskars on meie pere A ja O. Kuskil 7-8 erinevat nuga on. Ja fiskarsi teritaja ka. See on eriti hea asi. Ma sellega teritan isegi juuksuri kääre ja käib jälle nagu uus. Osad noad on meil mingi 3 aastat vanad. Eks kuskil 5e aasta tagant vast peaks ikka uued ostma.
Postitusi: 289

Postitatud: 14-01-2019 19:56


Solingeni noad on ka head
Postitusi: 72

Postitatud: 17-01-2019 21:27


Mul endal kahe erineva jaapani brändi noad ja kiidan taevani mõlemaid. Mul on Global’i nugade komplekt ja lisaks siis veel kaks Shun’i premium sarja nuga. Shun’i premium sarjal see eelis, et tuleb eluaegse (10 aastase) garantiiga ja selle aja jooksul on professionaalne teritamine tasuta (kas see ka Eestis kehtib pead muidugi edasimüüjalt uurima). Shuni premium nugadel nö 32 kihti ja korra aastas tuleks neid korrektselt kiviga teritada.
Töötasin ise üle 2 aasta erinevate brändide nugasid müües ja mind võlus Jaapani nugade juures just nende kergus ja teravus. Ka klientide seas olid need ühed populaarseimad hoolimata nende kallimast hinnast. Minusuguse laisa inimeses jaoks on ainus miinus see, et nõudepesumasinas kumbagi brändi nuge pesta ei tohiks, pean tunnistama et Globalit olen mõned korrad pesnud ja pole midagi juhtunud, aga Shuni omad on minu jaoks liiga kallid, et riskida
Postitusi: 29323

Postitatud: 20-01-2019 22:30


Tegelt nuge vist ei tohikski nõudekasse toppida, aga ma panen ikka kõik. Vahest isegi täispuidust lõikelauda pesen seal, kui see ikka elu sitane on.
X