Olevikus elamise raskus

Tavaliselt mõeldakse homsele ja eilsele moosile, mitte kunagi aga tänasele. Enamik meist käitub just nõnda: me heietame aina moosist, mida sõime eile ja muretseme moosi pärast, mida hakkame sööma homme, selle asemel, et määrida kohe praegu paksult saiale moosi, mis meil on olemas täna.
tsitaat  „Lumekuningannast"

Tagasi artikli juurde

7 kommentaari

 • Mmjau
 • Naima
 • Lyli

  Lyli

  Paraku suudame elada olevikus vaid sellisel juhul kui sul on turvatunne (puht isikliku kogemuse põhjal). Ei ole vajadust mõelda sellele, et mis saab edasi. Naudid elu ja tagntjärgi tunned, et sedasi elades olid õnnelik!
  Tänapäeva ühikonnas on liiga palju neid, kes mõtlevaid vaid ise enda heaolule.. mitte sellele kuidas ka teistel sind ümbritsevatel parem ja lihtsam oleks.
 • jj

  jj

  Mul on niimoodi, et elan koguaeg tulevikus, ma ei oska ega suuda olevikku nautida. Ma ei suuda olla r66mus, kuigi on hetki, kus ma saaksin ja peaksin seda olema. Aga ma lihtsalt ei suuda!!!! M6tlen koguaeg j2rgmisele p2evale, mis siis juhtub, mis saab edasi? Selline tunne on, et ei ole m6tet olevikku nautida, kuna tulvik on nagunii k2esolevast yle. See on jube tunne. Isegi ei suuda oelda kallitele inimestele, kui t2htsad nad on, kuna m6telaad on selline, et aega on, kuigi tegelikult ei pruugi kunagi enam selleks v6imalust tulla. Ma saan sellest ise suurep2raselt aru, aga ma siiski ei SUUDA!!!!
 • Esti

  Esti

  \"Päris elu on siin ja praegu, eilset ei ole enam olemas, homset ei pruugi kunagi tullagi.\" - super, üle pika aja üks tõeliselt õige ja hea mõte! Ise olen midagi vahepealset, oskan nautida praegust hetke, aga eks ikka kipun ka eesmärkide poole pürgima ja seda kohati üsna järelejätmatult. Õnneks on alati õnnestunud õigel hetkel pidama saada ja natuke lilli nuusutada ja ninaotsale päikest võtta:)
 • pisike
 • meelukas

  meelukas

  Väga õige jutt. Olen isegi end aegajalt tabanud elamast tuleviku nimel. Mõtlesin natuke asjade üle järele ja loomulikult teen ka praegu tulevikuplaane aga luban endale rohkem ka just täna ja praegu. Elu on ju tegelikult ilus :-)

Lisa kommentaar

Palun järgige portaali kasutustingimusi. Sobimatud kommentaarid kustutatakse ning autoril keelatakse edasised kommentaarid!