12,5 KILOGRAMMI alla võtnud Elina: “Nüüd võin endale ka kooki lubada”

Karin Karu

Saledast figuurist unistavad kõik naised.

Jõgevamaalt pärit 25-aastane kahe lapse ema Elina Reili otsustas selle aasta 6. jaanuaril, et saagu, mis saab, aga samas taktis tema enam ei jätka. Lisakilodest tuleb lahti saada ja neid oli tal ei rohkem ega vähem kui 12,5 kilogrammi.

Esmalt esitas Elina endale lihtsalt ühe väljakutse. “Mõtlesin, et proovin kaks nädalat ilma magusata olla ja vaatab, kuidas läheb. Panin oma kaalu ja mõõdud kirja. Ma olen tegelikult väga suur magusasõber ja seni polnud mul õnnestunud kaalust alla võtta isegi tellitud kavadega,” tõdeb kahe lapse ema.

Elina on aastate raames vähemalt kolm või isegi neli tasulist toitumiskava endale tellinud ja alati on välja kukkunud nii, et ühel hetkel ta lihtsalt lööb kõigele käega. Sel korral Elina aga kindlat kava järgima ei hakanud – kõik kulges sisetunde järgi. “Miski ütles mulle, et ma olen nüüd valmis selleks. Et alla võtta need kilod.”

Kahe lapse ema õppis hommikuti sööma. “Varem ma ei söönud hommikul üldse. Hakkasin nüüd ka vett jooma – kui varem jõin 1-2 klaasi päevas, siis nüüd joon 5-6. Magusa söömise asendasin päris toiduga ja söön iga kolme tunni tagant. Alguses olin endaga päris karm, et ei lubanud endale kooki ega muud magusat. Ma lihtsalt teadsin, et ma pole veel piisavalt tugev ja võin murduda, kui tükikese võtan. Nüüdseks on mul juba see tahtejõud olemas ja tean, et soovi korral saan endale selle tüki lubada,” tõdeb ta.

Elina menüüsse on tulnud varasemast tunduvalt rohkem köögivilju. Rämpstoitu sealt enam aga ei leia. “Ka muna on üks mu lemmikuid. Ühtegi kindlat kava ma ei järgi.”

Viie kuuga kaotas Elina 12,5 kilogrammi ehk siis kilodest sai vabanetud rahulikus tempos. Nüüd, mil kaalunumber on käes, on ta endale uue eesmärgi seadnud ja selleks on trenn. “Soovin nüüd kaalu säilitada ja oma kehaga tööd teha, et rohkem trimmi saada ennast. Eks näis, kuhu minu teekond mind viib, aga ma olen selleks valmis,” ütleb Elina rõõmsalt.

“Ma tänan väga üht imelist naist Liis Velsker’it, kes on kirjutanud raamatu ‘’Teekond iseendani’’, sest mina sain sealt raamatust nii palju inspiratsiooni ja see andis mulle väga palju jõudu, et edasi minna,” tunnistab ta.