126 KILO KAALUNUD noor naine treenis end vormi ja on eeskujuks paljudele teistele

126 KILO KAALUNUD noor naine treenis end vormi ja on eeskujuks paljudele teistele

126 kilo kaalunud noor neiu treenis end vormi ja jookseb nüüd heategevuse nimel uskumatud 500 kilomeetrit. “Seitsmesed uudised” elasid Liis Velskerile kaasa viimased 5 kilomeetrit ja toovad teieni tõeliselt südantsoojendava loo neiust, kes näitab, et kõik on võimalik, kui palju tahta.

25-aastane Kesk-Eestist pärit Liis teab, mis tunne on, kui sa ei saa joosta või üleüldse sporti teha. Nimelt on noor naine suure osa oma elust võidelnud ülekaaluga. Suhkruhaiguse tüsistuse tagajärjel kaalus Liis oma tipphetkel lausa 128 kilo. 

“Ma olen käinud nüüd teraapias ja saanud aru sellest, et kuna lapsepõlves olin ma ülekaaluline tüdruk, keda keegi oma võistkonda ei tahtnud ja kõik need jooksud – ma ju teadsin, et ma olen viimane. Ma arvan, et praegu ongi mul see, et ma tahan nii väga tõestada iseendale, sellele väikesele ülekaalulisele tüdrukule, et ma jaksan ja olen hästi tugev,” sõnas Liis intervjuus. 

Viimase kahe kuu jooksul on naine sõpru sotsiaalmeedia vahendusel oma tegemistega kursis hoidnud. Talle endalegi üllatuseks on ta aga inspireerinud sadu täiesti tundmatuid inimesi sporti tegema. 

Liisi eesmärgiks oli 500 km joosta ära 1. maiks ning seeläbi koguda annetusi Wings for Life heategevuslikule spordiüritusele, mis toetab seljaaju vigastuste uurimist ja ravi võimaluste leidmist. Tänu joostud 500 kilomeetrile on Liis heade sponsorite abiga kogunud üle 2000 euro. 

Sarnased artiklid