21 KG ALLA VÕTNUD EVE: “Endasse peab uskuma!”

21 KG ALLA VÕTNUD EVE: “Endasse peab uskuma!”

34-aastane Eve on tubli Eesti naine, kelle kodus on kasvamas kuus last. Veel käesoleva aasta märtsis kaalus naine 103 kilo. Kevadel otsustas Eve ennast aga käsile võtta ning hetkel vaatab kaalult vastu 82 kg. See tähendab, et ainuüksi seitsme kuuga on tema kehalt teadmata suunas kadunud 21 kilo. 

Eve tunnistab, et kehakaaluga on tal alati probleeme olnud ning kuna sporti pole ta tegelikult kunagi teinud, siis seetõttu ongi kehakaal muudkui üles-alla käinud. “Olen alati kaalunud 90 kg ja nii pluss 5-7 kg. Ma nagu tegelikult ei teinud kunagi eriti probleemi sellest, et nii palju kaalun. Minu arvamus endast oli okei ja inimesed võtsid mind sellisena, nagu olen. Samas oli hetki, kus ma ei viitsinud ega tahtnud midagi teha – pidev stress ja halb enesetunne,” räägib ta. 

Kuna Eve on alati olnud rohkem kevadeinimene, siis käesoleval aastal tundis ta, et nüüd oleks õige aeg kaalu langetama hakata ja end vormi viia. “Ostsin omale kepid ja hakkasin kõndimas käima. Proovisin iga päev 10 000 sammu täis saada. Tegelikult ma ju teadsin, et see kõndimine ei aita, kui ma igasuguseid kooke ja saiakesi söön. Panin end proovile ja proovisin poes nii käia, et ei osta midagi, mis mulle meeldib.

Viimane piisk minu karikasse oli see, kui hakkasin teatrisse minema – ilus meik, ilus soeng, ilus kleit… Loomulikult tahtsin oma abikaasaga pilti teha. Sellest pildist sai katastroof, kuna minu megasuur keha varjas ära minu ilusa mehe. “Kõik – nüüd aitab,” mõtlesin seda pilti vaadates.

Käisin kaalul, see oli kuskil veebruari lõpus ja kaal näitas 103,4 kg. Tundsin end väga halvasti. Ja 1. märtsil alustasin teisiti toitumist. Loobusin kookidest, saiast, nisutoodetest, igasugusest jamast, magusad limonaadid jne. Hakkasin aina rohkem kõndima ja pikemaid ringe tegema. Lõpuks hakkasin ka jooksma,” sõnab Eve ja lisab, et jooksmine oli tema jaoks tegelikult väga raske. 

Ta lisab, et tema puhul ei saa öelda, et ta langetab kaalu millegi või kellegi pärast, sest hetkel meeldib ta iseendale rohkem kui kunagi varem. “Ma ei käi kuskil trennis ega kasuta kellegi kava, sest minu meelest on kõik need toitumiskavad ja trennid päris kallid ning seda kõike saan ma teha ilma rahata.

Hetkel ei ole ma ideaalkaalus. Ma ei teagi, kas mul oleks mingi ideaalkaal, aga 70 kg oleks päris hea. Pigem pean hakkama pingutama oma kõhu pärast, mis hetkel tahaks lihaselist treeningut. Küll ma selle ka ette võtan. Pean tõdema, et tegelikult polegi raske end käsile võtta. Lihtsalt peab endasse uskuma ja tegema oma asja. Mingi kiiks peab läbi käima ja siis on lihtsam. Sunniviisiliselt ei saa midagi saavutatud.”

2017. aasta mais, kui Eve veel 100 kg kaalus:
.
2018. aasta märtsis sai alguse Eve kaalulangetuse teekond:
Kaks kuud hiljem samad riided:
2018 september:

Sarnased artiklid