23. VEEBRUAR ON LÜHENDATUD TÖÖPÄEV: loe, kuidas see sind mõjutab

1 kommentaar
23. VEEBRUAR ON LÜHENDATUD TÖÖPÄEV: loe, kuidas see sind mõjutab

Reedel, 24. veebruaril on Eesti Vabariigi aastapäev, mis tähendab ühtlasi ka seda, et sellele eelnevalt kuupäeval, 23. veebruaril on lühendatud tööpäev. Tööpäeva lühendamine ei ole tööandja õigus, vaid kohustus. Tööpäeva peab kolme tunni võrra lühendama kõigil – see ei sõltu tööpäeva kestusest.

Reedel, 24. veebruaril on Eesti Vabariigi aastapäev, mis tähendab ühtlasi ka seda, et sellele eelneval kuupäeval, 23. veebruaril on lühendatud tööpäev. Tööpäeva lühendamine ei ole tööandja õigus, vaid kohustus. Tööpäeva peab kolme tunni võrra lühendama kõigil – see ei sõltu tööpäeva kestusest.

Riigipühale eelnev tööpäev peab seadusega ette nähtud korras olema kolm tundi lühem kui tavatööpäev ning seda ei saa asendada lühema tööpäevaga mingil muul ajal. 

Kindlasti tasub olla teadlik sellest, et tööpäeva lühendamine ei olene tööpäeva kestusest. Näiteks kui osalise tööaja puhul on töötaja tavapäraselt ametis vaid kolm tundi päevas, siis riigipühale eelneval päeval ei ole see isik kohustatud üldse tööle tulema.

Mõnes tegevusvaldkonnas on siiski erandeid, ent sellises olukorras on tegu ületundidega ehk siis teisisõnu töötaja saab nende kolme tunni eest topelttasu. Sellised juhtumid tulevad ette kauplustes, mida ei soovita pühade ajal ega ka riigipühale eelneval perioodil sulgeda ning kui töötaja on tingimustega nõus, siis on võimalik ka pühade ajal ning pühadele eelneval päeval teha tööd. Sellisel juhul peab tööandja maksma töötajale kahekordse summa, arvestades seda summat, mida ta muidu maksab.

Töö- ja puhkeaja seaduse kohta saad lähemalt lugeda ka siit

Allikas: riigiteataja.ee