25 KG ALLA VÕTNUD KÜLLI: “Olen palju kordi alla andnud ja uuesti alustanud!”

Veel poolteist aastat tagasi kaalus Külli 112 kilo. Praeguseks on naine suutnud 25 kilo alla võtta ning tema teekond on alles pooleli – järgmiseks suveks loodab Külli veel 15 kilo kaotada. Suurimaks põhjuseks, miks Külli üldse kaalu kaotama hakkas, oli see, et ta tundis end oma kehas halvasti.

“Olen kogu elu veidi suurem olnud kui teised, aga väga suur kaalutõus oli aastal 2014, kui võtsin juurde üle 20 kg. Seda tänu suurele elumuutusele ja pingele. Leidsin lohutust toidust – kui olin kurb, õgisin, kui olin rõõmus, õgisin, ja nii need kilod tulid ja tulid,” tunnistas ta.

Külli tippkaaluks oli 112 kilo ning hetkel kaalub ta 87 kilo. Pooleteise aastaga on ta suutnud kaalust alla võtta 25 kilo.

“Minu pikk ja raske teekond algas 2016. aasta suve lõpus, kui hakkasin õhtuti kõndimas käima ja kus mu armas töökaaslane Marleen andis head nõu, kuidas paremini toituda ja millest loobuda ning pani mind smuutidesse armuma. Hakkasin ka talve algul joogas käima, mis andis minu kaalulangusele suure muutuse. Õppisin oma keha tundma ja kaal langes vuhinal.

Kõige suurem ajend oli see, et tundsin end oma kehas väga-väga halvasti ning paksu ja koledana ning loomulikult ka tervise pärast – ma ei jõudnud korraga rohkem kõndida kui pool kilomeetrit,” rääkis Külli.

Ta jätkas: “Toitumise parandamisel loobusin valgetest toiduainetest ja magusast ning sealihast. Ainuke trenn on kõndimine – teen päevas 15 000 sammu ja kaks korda nädalas käin joogas. Minu ainsaks nipiks on süüa 200 g korraga ja tihedalt ning juua kolm liitrit vett päevas. Ideaalkaaluni on veel pikk-pikk maa minna, soovin veel lähemalt 15 kg alla saada, seda suveks 2019.

Kõik on tulnud väga raskelt. Olen palju kordi alla andnud ja siis uuesti alustanud, aga usun, et mitte ükski asi ei tule kergelt!


Külli enne kaalulangust: 
Külli nüüd: