26AASTANE EVELIN KATALA astus tundmatusse ja leidis eluarmastuse

Kui palju on meie seas neid naisi, kes julgevad riskida, oma mugavusstsoonist välja astuda ning minna tundmatusse – selliseid naisi on vähe! Kuid 26-aastane Evelin Katala kuulub kahtlemata nende üksikute hulka ning täna ajas tagasi vaadates ütleb ta, et ei kahetse mitte midagi. 

Seitse aastat tagasi pärast gümnaasiumi lõpetamist võttis Evelin vastu riskantse otsuse, mida ei pooldanud tema õpetajad ega enamus klassikaaslasi. Nimelt otsustas Evelin, et ta võtab aasta vabaks oma õpingutest ning suundub maailma avastama et silmaringi laiendada, kogemuste võrra rikkamaks saada ja inglise keele oskust parandada. 

Evelin kohtas Sammyt aastal 2012. “Tutvusin Sammyga Sydneys (Austraalias) ja seda siis, kui ma olin seljakotirändur. Ma mäletan veel, et mul olid selleks ajaks kõik plaanid juba tehtud ja piletid isegi juba ostetud, et Austraaliast edasi reisida ning siis kolm nädalat enne Sydneyst ära minekut tutvusime täiesti juhuslikult. Selle kolme nädala sisse jäi palju magamata öid, sest me veetsime kogu oma vaba aja koos kuni varajaste hommikutundideni enne tööle minekut. Meie vahel tekkis koheselt väga tugev side, mis kestab siiamaani,”meenutab Evelin.

Siiski Evelin toona lahkus, taipas ta üsna pea, et tema koht ei ole enam Eestis. “Tagasi kodumaale naasedes tundsin kuidas minu maailmapilt oli oluliselt avardunud ning vaatasin elu teise nurga alt. Eestisse naasedes üsna pea tundsin kuidas juba kibeles kuskile mujale rännata ja väljakutseid vastu võtta. Ma lahkusin Austraaliast aastal 2012, kuid läksin sinna tagasi pärast kaheaastast pausi mil sain Sammyga uuesti kokku. Pärast pikka pausi taas kohtudes mõistsin lõplikult, et minu süda kuulub siia Austraaliasse kus on Sammy. Ma usun et oluline on kuulata oma sisehäält et elus tõeliselt ise endaga rahul olla. Seega jah, ma kolisin Austraaliasse Sammy pärast,”tõdeb Evelin, et elu on tema jaoks olnud üsnagi üllatusterohke ja ootamatu ning samas ei kahetse ta midagi. Evelin lisab: “Ei tohiks karta oma elus muutusi läbi viia. Kõige suurem patt oleks paari aasta pärast elus tagasi vaadata ning mõelda et miks ometi ma ei teinud seda sammu.”

“Täna, neli aastat hiljem võin julgelt öelda, et Austraaliasse kolimine on parim otsus, mis ma kunagi üldse teinud olen. Juba paari aasta pärast saan ma lausa taodelda Austraalia kodakondsust ja see on juba ammu minu üheks suureks unistuseks olnud,”on Evelin õnnelik.

Kuid mis on see, mis Evelini ja Sammy ühendab? “Armastus – nii lihtne või keeruline, kui see ka poleks. Lisaks muidugi ka sarnane huumorisoon ja ühine maailmavaade. Meil ei ole kunagi kordagi koos olles igav olnud ega piinlikke vaikuse momente tekkinud. Kuna mina ja Sammy oleme erinevates maailma osades üles kasvanud, meil on alati olnud huvitavaid lugusid rääkida üksteisele. Nii veider kui see ka poleks, me mõistame üksteist väga hästi juba esimest kohtumisest. Samas teatud külgedest vaadates võiks julgelt väita, et me oleme ka täiesti erinevad ehk siis nagu öeldakse “vastandid tõmbuvad”. Meie puhul kehtib see ütlus absoluutselt,”muigab Evelin.

Evelini elul ja tegemistel saad silma peal hoida ka läbi tema Instagrami konto siin.