27-AASTANE eestlanna varastab riideid isegi voodis magava mehe kõrvalt?

Kõigi silme all tegutseb väidetav varas, kes mitmete kannatanute sõnul petab inimestelt süüdimatult välja kõike, mis vähegi võimalik. 27-aastane eestlanna nimega Helen on niivõrd osav, et teda ei saa isegi politsei kinni võtta ega trellide taha panna ja nii toimetab neiu rõõmsal meelel edasi.

Kolmapäevases “Pealtnägija” saates võeti Heleni tegevus lähemalt luubi alla ning vesteldi nende inimestega, kes end antud situatsioonis ohvriteks peavad ehk kelle tagant Helen on väidetavalt varastanud või midagi välja petnud.

Internetis riideäri pidav Laura ütleb näiteks, et Helen lahkus tema juurest riietega, mille eest ta raha ei maksnud. Laura postitas Helenist internetti üles ka foto, kus Helen tema kapist riideid minema viib ning pärast selle foto avaldamist selgus, et inimesi, keda Helen on petnud, on tegelikult isegi lausa enam kui 30.

Laura advokaat Robert Sarv tõdeb, et sellist käitumismustrit on petiste puhul varemgi ette tulnud. “Kui see inimene peab enda kohustusi täitma, siis on ta kadunud, siis ta ei mäleta. On jutud mingisugustest tasaarveldustest, et kaup polnud kvaliteetne, või et ta pole seda üldsegi võtnud,” loetleb Robert meetodeid, mille abil Helen end välja vabandab.

Paraku oskab Helen varastada nii, et politsei ei saa teda kinni võtta – puuduvad kas piisavad tõendusmaterjalid või on kummalisel kombel ohver ise hoopis süüdi.

Helen on sedavõrd kaval, et suudab ka magava mehe kõrvalt riideid varastada, ütleb “Pealtnägija” saates Mihkel ise.

Pealtnägija klippi Heleni tegudest näed siin