3 INETUT VIGA, mis võivad rikkuda sinu jaanipäeva

3 INETUT VIGA, mis võivad rikkuda sinu jaanipäeva

Jaanipäev on eestlaste seas juba ammusest ajast saadik palavalt armastatud suvine püha, mida tähistatakse uhke lõkke ja pidusöögiga ning sageli kestab melu järgmise hommikuni välja. Kuid selleks, et sinu jaanipühad mööduksid mõnusalt ja et hiljem tagasivaadates oleksid vaid kaunid mälestused, tuleks vältida kõige tüüpilisemaid vigu, mida paraku tihtipeale tehakse.

Jaanipäev on eestlaste seas juba ammusest ajast saadik palavalt armastatud suvine püha, mida tähistatakse uhke lõkke ja pidusöögiga ning sageli kestab melu järgmise hommikuni välja. Kuid selleks, et sinu jaanipühad mööduksid mõnusalt ja et hiljem tagasi vaadates oleksid vaid kaunid mälestused, tuleks vältida kõige tüüpilisemaid vigu, mida paraku tihtipeale tehakse.

Soovid naudingulist jaanipäeva ja mõnusat olemist – siis ära tee neid vigu:

1. Liigne alkohol

Alkohol ei tee ühtegi pidu lõbusamaks, see on pettekujutelm, millesse paljud usuvad. Jah, alkohol teeb inimese nii-öelda lõdvemaks ehk siis inimene muutub julgemaks, lõbusamaks ja enesekindlamaks, kuid see on näiline fassaad, mille mõju on ajutine. Liiga palju alkoholi mõjub organismile laastavalt ja sa tunned end järgmisel päeval väsinult. 

Tee nii: tarbi alkoholi mõõdukalt ja joo vahepeal kindlasti vett! Ja miks mitte veeta pühad alkoholivabalt – õpi lõbutsema ilma alkoholita! 

2. Liigne söömine

Kõike tuleb tarbida mõõdukalt ja see kehtib muidugi ka toidu osas. Eelista pigem värsket kraami ja vähem raskesti seeditavat toitu! Kõige mõistlikum on kõht mõnusalt täis süüa ja lõpetada söömine, kui tunned, et natuke ruumi kõhus veel on – hiljem saab alati juurde võtta. Maasikad, murelid, puuviljad ja juurviljad on kergesti seeditavad ning annavad kehale ka vitamiine ja kiudaineid, mis tähendab, et neid võib mõnuga süüa. Ka liha on väga hea ning vajalik toitaine, sest sellest saab keha valke ja rauda – organismile asendamatuid aineid! 

Tee nii: väldi krõpse ja muud ebatervislikku kraami ja naudi värsket hooajalist marjasaaki ning liha koos salatiga.

3. Vähene liikumine

Jaanipäev möödub ilusa ilma korral lõkke ääres, kehvema ilmaga ollakse pigem siseruumides. Kui õhtu on pikk, siis kindlasti tasub mõelda vahvaid tegevusi, mis pakuvad meelelahutust ja mida saab seltskonnaga koos ette võtta. Terve õhtu niisama istudes võib viia liigse alkoholi ja toidu tarbimiseni ja see on pigem nagu ajaviide. Palju parem ajaviide on aga füüsiline tegevus, mis on huvitav!

Tee nii: võtke ette mõni lõbus mäng, mis on füüsiliselt liikuv ja pakub rõõmu. Kasvõi võistlus käbide ämbrisse viskamisel 20 meetri kauguselt või siis noolemäng. Võimalusi on palju!

Kauneid pühi!