31 KG ALLA VÕTNUD Kädi-Triin: “Arst ütles, et sellise tervisega olen 60 aastaselt ratastoolis!”

5 kommentaari
31 KG ALLA VÕTNUD Kädi-Triin: “Arst ütles, et sellise tervisega olen 60 aastaselt ratastoolis!”

Veel eelmise aasta septembris kaalus Kädi-Triin 123,7 kilo. Praeguseks on naine suutnud 31 kilo alla võtta ning sõnab, et ideaalis tahaks 8-9 kilo veel kaotada. Liiga saledaks Kädi-Triin aga saada ei tahagi, vaid tema eesmärgiks on see, et endal hea olla oleks. 

“Ma tegelikult mäletan end kogu aeg veidi kogukamana. Loomulikult unistasin ka mina olla kõhn, aga ma ei olnud. Alati kui klassiõed omale miniseelikud selga panid, et reede õhtul diskole minna, kandsin mina pigem pikemaid ja tumedamaid riideid. Põhikooli lõpuks võis kaal küll 80 kg olla,” sõnas Kädi-Triin. 

Ta tunnistab, et ei oskagi öelda, kas on kogu selle kaalu ka tegelikult endale sisse söönud või mitte. Ta mäletab, et kodus tehti väga häid sööke ja sai süüa seda, mida hing ihaldas. “Ema ikka rääkis, et ära riku oma tervist ära. Aga kui oled noor, ei mõtle selle peale. Kõik tundub selline “hiljem”.

Kui olin noorem, tabas mind hüpertoonia. Olin ikka arstide valvsa pilgu all, aga ma ei mäleta, et see oleks mulle mingeid vaevusi põhjustanud. Kirjutati välja hulk ravimeid ja tundus, et ka need natukene tegelikult tõstsid mu kaalu. Kogu selle ravi lõpus rääkis arst mulle, et küllap kasvan välja. Kaal läks tegelikult suuremaks. Samas ma ei tea, et mul oleks olnud otseselt mingeid terviseprobleeme. Ok, mu sportlikud sooritused kehalise kasvatuse tunnis ehk ei olnud kõige paremad, aga sain hakkama,” lisab Kädi-Triin. 

Naise kaal on aja jooksul päris palju muutunud – ta on kasutanud nii kaalujälgijate abi kui ka figuurisõprades käinud. “Ma ei teagi, miks asi sel hetkel pooleli jäi. Kord tegelikult võtsin ikka päris palju alla ka (üle 25 kg), kaalusin u 69 kg ja see on ka minu täiskasvanuea väikseim kaal. Sai käidud kaalujälgijates ja kaal tõesti läks alla ludinal. Hea oli olla. Teised alustamised olid sellised, kus tulemusteks oli umbes -10 kg. Aga kõik tuli tagasi.

Hetkel ajendas mind kaalust alla võtma see, et käisin perearsti juures. Rääkisin ära, et tunnen end halvasti, jalad valutavad, pea käib ringi mõnikord. Midagi hullu ei ole, aga veidi ikka. Pigem olid arsti külastamise põhjuseks just jalad. Mäletan, et need valutasid vahel ka öösel. Rääkisime perearstiga avameelselt ja siis ta ütles, et vererõhk näitab ikka liiga palju, jalavalu põhjustab ülekaal. Kuna kõik on omavahel seotud, võibki olla see just põhjuseks, miks ma ei tunne end hästi. Arst ütles mulle, et selliste näitajate ja tervisega pean hakkama vererõhutablette võtma (lapsepõlvest tablettide võtmine meeles) ja 60-aastaselt olen ratastoolis ja väga halva tervisega. Tervis läheb järjest halvemaks. Kaalusin 123,7 kilo, kui läksin kodus kaalule. Loomulikult küsis ka perearst minult kaalu, aga talle ma oma päriskaalu öelda ei julgenud,” tunnistab Kädi-Triin avameelselt. 

Ta jätkab: “Siis mõtlesin, et aitab. Võtsin ikka mõni aeg hoogu ka. Mu õde rääkis mulle, et proovi Fitlapi, lihtsalt proovi. Hakkasin vaikselt katsetama. Kui aga esimesel nädalal 2,1 kg maha läks, sain tunde sisse. Sealt see kõik algas. Alustasin 18. septembril aastal 2017. Aastavahetuseks oli 15 kg läinud. Tundsin end hästi, kõik riided olid megasuured. Töökaaslased ei märganud midagi. Joped kõik olid suured, aina otsisin kaltsukatest väiksemaid suurusi. Ega suurtele inimestele väga riideid saada pole, kuigi kaltsukast võib leida. Kevadel, kui 20 kg juba maha olin võtnud, hakati aru saama, et olen väiksemaks jäänud. Aga on olnud ka seisuperioode – vahel mitu kuud seisnud, see natukene paneb üle vaatama toitumist, kuulama iseend, et kas ikka teed kõik õigesti. Samas kui selle üle elad, liigub kaal jälle. Minul on sellist asja paar korda olnud.”

Nippe kui selliseid Kädi-Triinul ei ole. Naine töötab lasteaias ning lõunal sööb sama toitu, mis lapsedki. Hommikuti ja õhtuti sööb ta kodus Fitlapi kava järgi. “Võibolla on mu kõige suurem nipp patutoidukord, st et sel toidukorral saan ma süüa seda, mida ma kõige enam tahan. On küll ja küll olnud neid kordi, kus ootan seda patutoidukorda ja söön ära kümme kommi – ausalt. Aga on olnud ka nii, et söön ära pool pitsat. Loomulikult olid need rohkem kava alguse poole. Nüüd teen patukorda täie teadlikkusega, püüan toituda tervislikumalt, lihtsalt saan lubada rohkem. Vahel, kui olen sünnipäevadel käinud, saan patutoidukorra planeerida täpselt sellele päevale ja pääsen nii suurematest probleemidest.

Ideaalkaalu ma veel saavutanud ei ole, kuigi olen alla võtnud 31 kg. Tahan veel alla võtta kusagil 8-9 kilo, mis tegelikult oleks siis umbes 83-85 kg vahel, aga ega ma väga saledaks ei tahagi saada – peaasi et endal oleks hea olla.”


Sarnased artiklid