4 POJA EMA Silvia Ilves: “Vahel olen murest murtud ja lootust kaotamas!”

Buduaar

Buduaar

Hinnatud muusiku Silvia Ilvese perekonnas kasvab neli poega. Pole olemas täpset valemit kuidas lapsest tubli ja eeskujulik täiskasvanud inimene kasvatada ning seda teab ka Silvia.

“Ei ole olemas tõde, mismoodi kasvatatakse lapsest üks tubli ning eeskujulik inimene. Iga laps vajab omamoodi kohtlemist ning ei ole nõnda, et laps kasvab täpselt teatud eeskujulikuks inimtüübiks, kui on järginud ettenähtud juhiseid kasvamisel,” kirjutas muusik sotsiaalmeediasse postitatud pildi alla.

Ta jätkas: “Siinkohal ei räägi me elementaarsetest kasvatusreeglitest, aga… “Näe, kui hästi kasvatatud laps… sööb kõik taldrikult ilusti ära!” “Kuidas saab üks laps nii kasvatamatu olla – kes siis kõva häälega restoranis kartuliputru beebik*k*ks nimetab!” Või siis koolis õpetajad… “No sellest poisist kasvab küll huligaan! Ükski normaalne õpilane ei pane knopkat pingile, ei viska kivi aknasse ega sega kaasõpilasi tunnis oma rumalustega! Vaidlen vastu ja ei õigusta tegusid! Tüdrukuid ei saa omavahel võrrelda, ei saa ka poisse! Ühed poisid on koolipingis eeskujulikult korralikud, kelle vanematel on selle eest kordades vähem pingeid ja muresid. Tunnistan, et mind sellistega õnnistatud ei ole. Koolipoisid teevad igasugu tempe Tootsi moodi… Võib ka “Vahtramäe Emili” näiteks tuua…

Jah, vahel olen murest murtud ning lootust kaotamas, vahel istun kivile ja puhken nutma, olles klassijuhatajatega pidevas ühenduses ning joostes poiste pahandusi klaarima. Kuid sellest hoolimata leian ühel hetkel lohutuse – kõik on mööduv! See ei jää igavesti nii! Ja tegelikult on need uudishimust pakatavad, “tegijal juhtub mõndagi” lapsed väga vahvad! Igasugu tembud käivad käsikäes uskumatult kiftide kordasaatmistega ning ma tean, et kui nad kord oma elu elama hakkavad, saavad nad oma eluga hästi hakkama – pareminigi, kui mina, olen selles päris kindel!”