52 AASTAT KODUTUNA elanud mees vajab abi, et talv üle elada

52 AASTAT KODUTUNA elanud mees vajab abi, et talv üle elada

Fotograaf Ardo Kaljuvee postitas oma Facebooki lehele üsnagi nukra loo elust enesest – kodutust mehest, kes on enam kui 52 aastat Tallinna tänavatel elanud ning imekombel ka külmad talved üle elanud. Ta ei joo alkoholi ega tarbi muid meelemürke. Tema riided on katki ning jalanõud ribadeks kantud – vaid traatide abil püsivad need üldse jalas.

Fotograaf Ardo Kaljuvee postitas oma Facebooki lehele üsnagi nukra loo elust enesest – kodutust mehest, kes on enam kui 52 aastat Tallinna tänavatel elanud ning imekombel ka külmad talved üle elanud. Ta ei joo alkoholi ega tarbi muid meelemürke. Tema riided on katki ning jalanõud ribadeks kantud – vaid traatide abil püsivad need üldse jalas.

Ardo märkas meest pühapäeva hommikul aknast välja vaadates. “Täna avanes mulle aknast väga kurb vaatepilt. Ta külmetas seal terve hommiku – püüdis sooja saada – ei, mitte alkoholist. Ta ei joo alkoholi. Lihtsalt kohapeal ringi käimisest. Nendes katkistes riietes, jalanõudes ja selle räbaldunud mütsiga. Ja tühja kõhuga. Möödujaid oli palju, keegi ei peatunud hetkekski,” kirjeldab Ardo trööstitut vaatepilti.

Ta võttis endale eesmärgiks kodutut aidata ning läks temaga vestlema, võttes kaasa kaamera, et jäädvustada videoklipp, mis aitaks inimestel näha reaalsust ning soovi korral ka oma panus anda, et räbalates mees peagi saabuva talve üle elaks. 

Videos tunnistab kodutu, et ta on 52 aastat tänavatel elanud ja vastu pidanud, kuigi ühel korral oli tal tõepoolest tunne, et tervis enam vastu ei pea. Siiski on saatus talle armuline olnud. Võõraste inimestega ta rääkida ei julge, sest enamasti antakse lihtsalt peksa. Vaid paar inimest tuhandest annab vahel euro või paar, et mees saaks süüa osta. 

Ardo ostis talle saapad ja sokid, ent hetkel on veel vaja sooja andvaid kampsuneid ja muidugi toitu. Ardo lisab veel: “Praegu on puudu kampsunitest, jopest ja mütsist. Kindlasti ka toitu jao kaupa – korraga ei ole mõtet, sest tal pole toitu kusagile panna,” tõdeb ta.

Kes soovivad kodutut meest aidata, siis kindlasti võiks ühendust võtta Ardoga: ardokaljuvee@gmail.com.

Allpool näed ka videot, kus kodutu räägib oma elust tänaval.