9 AASTAT JA IKKA KADUNUD – mis Marisega juhtus?

9 AASTAT JA IKKA KADUNUD – mis Marisega juhtus?

Aastal 2007, täpsemalt 24. juuni öösel kella poole kolme paiku jäi Pärnu rannapiirkonnas teadmata kadunuks toona 19aastane noor neiu nimega Maris, kes on paraku tänaseni leidmata. Jaaniööl kaduma jäänud Marist on otsitud aastaid ning selle aja jooksul on ümber ehitatud ka rannapiirkond, kus naist aastate eest viimati nähti.

Aastal 2007, täpsemalt 24. juuni öösel kella poole kolme paiku jäi Pärnu rannapiirkonnas teadmata kadunuks toona 19aastane noor neiu nimega Maris, kes on paraku tänaseni leidmata. Jaaniööl kaduma jäänud Marist on otsitud aastaid ning selle aja jooksul on ümber ehitatud ka rannapiirkond, kus naist aastate eest viimati nähti.

Lootus Marist leida ei kao ning tema perekond on otsustanud, et nad ei lase sellel lool niisama lõppeda, vaid teevad kõik, et ta leida. Kurjategijad, kes selle kadumise taga on, peavad saama oma karistuse ja nad tuleb peatada, sest vaid nii on võimalik päästa nende inimeste elud, kes järgmisena meie seast teadmata kadunuks jäävad. Paraku on neid noori Eestis üsnagi palju, kes ühel hetkel jäljetult kaovad ning see olukord saab muutuda vaid siis, kui me ise seda muudame.

Sihtasutus Kadunud tegeleb jätkuvalt Marise otsingutega ning hoiab antud teema üleval ka Facebookis, et inimesed oleksid teadlikud ja hoiaksid silmad lahti. Kellel vähegi on infot Marise kohta, siis soovi korral on garanteeritud ka anonüümsus.

Ka selle aasta jaanipühadel tehti Facebooki “Kadunud” lehele Marise teemal uus postitus:

9 aastat tagasi, 2007. aasta jaaniööl, 24. juunil kella 02.30 paiku jääb Pärnu rannapiirkonnas teadmata kadunuks toona 19aastane noor neiu Maris. Vast ei leidu Eestimaal inimest, kes poleks Marise kadumisest kuulnud. Ometigi on Maris tänaseni leidmata.

Kui meilt küsitakse, miks me tema otsimist jätkame, siis vastus on, et meil on ikka veel lootust. Kuni pole võimalik tõestada vastupidist, pole mingit alust oletada, et talle on tehtud muud viga peale selle, kui et ta on oma perekonnast eemale kistud. Selle lootuse varal liigume me ikka edasi.

Pärnu rannapiirkond kohas, kus Maris 2007. aasta jaaniööl oma sõbrannadest pingile istuma jäi, on aastatega muutunud.
Rannast veepuhastusjaama poole viiva tee ääres olev putkake on saanud uue kuue. Rannast tulles teest paremale jääv kunagine vesine ja kõrkjates olev ala on täidetud, seal on pallimänguplatsid. Kuid pink on alles. Ja sealt teadmata suunas kadunud noore neiu edasise saatuse kohta ripub endiselt küsimärk.

Sihtasutus Kadunud ei lase Marise kadumisel vaibuda. Kui selle kadumise taga olevatele kurjategijatele jälile ei saada, neid ei karistata ega kehtestata meetmeid nende peatamiseks, siis ei jätka mitte üksnes nemad, vaid teisedki koonduvad paika, mida nad peavad oma tegevusele soodsamaks miljööks, kus on võimalik nõrgematest seadustest ja lõdvematest hoiakutest kasu lõigata. Siin me ei vaata küsivalt mitte ainult PPA poole, kus ei ole kahjuks tänaseni taasloodud ülevabariigilist tagaotsimisgruppi, kelle menetluses võiks Marise tagaotsimistoimik olla, vaid me vaatame küsivalt ka kohaliku omavalitsusasutuse, riigi käepikenduse poole. Millega teie olete seni appi tulnud Marise kadumisele lahenduse otsimisel?

Me ei lase Marise lool niiviisi lõppeda. 
Kui teil on teavet, mis võib olla seotud Marise kadumisega, siis palun jagage seda meiega. Me vajame teid. Kui te teate, mis temaga on juhtunud või kus ta praegu viibib, siis tema ja tema lähedaste pärast palun andke meile teada. Mitte kunagi pole liiga hilja õigesti talitada. Garanteerin isiklikult, et soovi korral saate te jääda anonüümseks.
Palun võtke ühendust telefoninumbril 661 6776, see on suunatud minu mobiilile ja vastan sellele isiklikult. Aitäh, et te Marisele selga ei keera.
Sihtasutuse Kadunud tegevjuht
Aare Rüütel

Postitust näed ka Facebookis siin

Kui sa tead midagi, millest võiks abi olla, siis ära jäta seda infot vaid enda teada. 

Allpool on lisatud fotod Marise kadumise paigast.