“Abielus esimesest silmapilgust” mõnitab abielu ja paneb verinoori naisi mehele?!

“Abielus esimesest silmapilgust” mõnitab abielu ja paneb verinoori naisi mehele?!

Eile jõudis TV3 ekraanile uus tõsielushow “Abielus esimesest silmapilgust”, kus psühholoog, seksuoloog ja antropoloog valisid välja kolm meest ja kolm naist, kes peavad omavahel abielluma ning koos elama hakkama. Seda loomulikult kaamerate valvsa pilgu all. Sadade kandidaatide seast valiti välja kolm noort naist- 24-aastane Liisa, 25-aastane Liisa ja 23-aastane Helen, ning kolm noormeest – 27-aastane Kristjan, 27-aastane Juhan ja 32-aastane Siim.

Eile jõudis TV3 ekraanile uus tõsielu-show “Abielus esimesest silmapilgust”, kus psühholoog, seksuoloog ja antropoloog valisid välja kolm meest ja kolm naist, kes peavad omavahel abielluma ning koos elama hakkama. Seda loomulikult kaamerate valvsa pilgu all. Sadade kandidaatide seast valiti välja kolm noort naist: 24-aastane Liisa, 25-aastane Liisa ja 23-aastane Helen, ning kolm noormeest: 27-aastane Kristjan, 27-aastane Juhan ja 32-aastane Siim.

Vaatamata sellele, et saatesse kandideeris sadu inimesi, valiti välja noored pruudid, kes tegelikkuses võiksid vähemalt viis aastat hiljem abiellu astuda, ning jäeti välja kandidaadid, kes tegelikult abielu hinnata oskavad, sest on pereloomiseks vanuse poolest rohkem valmis. Vähemalt nii väidab Buduaari lugeja, kus soovis avaldada järgmisi mõtteid:

“Minu meelest on ebanormaalne, et valiti nii noored pruudid, samas kui Eesti on täis üle 30seid naisi ja üle 40seid üksikuid mehi, kes oleks tõsiselt valmis end pühendama pereloomisele ja pole aastaid leidnud partnerit. Saates jäi silma ka see, et suurem osa noori oli olnud eelmisest partnerist lahus üks aasta. Ühel neiukesel puudus igasugune püsisuhte kogemus ning ta pandi mehele nagu mõni 12-aastane moslemilaps, mida on eriti kurb vaadata. Mina olen olnud üksik üle kümne aasta ja minu meelest üks aasta pole isegi piisav selleks, et kellestki üle saada, rääkimata sellest, et juba abielluda. Näha oli ka seda, et tüdrukud ei võtnud abiellumist kuigi tõsiselt, sest kõlama jäi ikkagi see, et kui ei õnnestu, eks siis lähen lahku. Kahju, kui abielust tehakse mingi mäng ja peretraditsioone kajastatakse selles võtmes, et kui ei meeldi, siis lähen ära.

Eraldi teema on ka nende meestega, kes saates osalevad. Need kaks alla 30aastast meest olid täiesti ebaküpsed abieluks ja teadmata seda, mis järgmistes osades juhtuma hakkab, on mul tunne, et nad valitigi sinna, et rahval saaks lõbus olema seda kõike vaadata. Valituks osutusid memmepoeg, eluvõõras kunstnik ja elumees. Nalja hakkab saama kindlasti, aga taas kord tahaks küsida, et kas see kõik ei alanda ja ei tee veelgi rohkem maatasa abiellumist, perekonna väärtustamist ja eluaegset koosolemist ühe ja kindla partneriga, keda sa armastad ja austad. Mul oli siiralt kurb vaadata seda palagani, mida tehakse sajandeid pühana hoitud traditsiooni ja kombe arvelt. Tahaks teada, mida kristlased selle kohta ütlevad, et üks nn abielluja oli kristlane. Ebanormaalne, mille arvelt raha ja kuulsust teenitakse tänapäeval. Annan siinkohal ka järgmise reality jaoks telekanalile põneva idee. See võiks olla “Imikupokker”, ja idee seisneb selles, et juba haiglas võetakse emalt ette teatamata laps ära ja lapsest saab reality-staar. Siis hakkame jälgima paralleeselt selle naise elu, kellelt beebi rööviti ja ka selle naise elu, kes sai üleöö emaks. Rahvas saab seda kõike vaadata ja nalja ja eestlaste poolt armastatud traagikat kui palju, onju. Ja millised reitingud telekanalile.”

 

Kas sina vaatasid saadet ja millised on sinu muljed? Kas selline saade heidab abiellumisele halba varju?

 

Buduaar.ee