ABORDIVASTASTE RAHASTAMISE VASTU seisnud naisel soovitati end ära tappa

Buduaar

shutterstock

Hiljuti avaldas üks eestlanna arvamust abordivastaste rahastamise vastu, mispeale sai ta oma postkasti kümneid vihakirju ning millest viimane kui üks oli kirjutatud meeste poolt. Üks neist oli veel eriti inetu.

“Ma üldiselt ei võta sõna, lähen pigem vooluga kaasa ning jälgin kõrvalt. Täna aga pean ma rääkima nende eest, kes ise enda eest ühel või teisel põhjusel rääkida ei saa. Täna räägin ma naisena, õena, ämmaemandana, ühiskonna liikmena,” kirjutas tema õde sotsiaalmeediasse.

Ta jätkas: “Me elame ühiskonnas, kus covidiootide kõrval on pead tõstmas ka teist laadi idioodid. Valitsuse poolt rahastatud idioodid.

Kui me räägime naise kehast, on see püha ja puutumatu. Naise võimuses on luua elu, uus hingamine. Aga vahel on see naine katki. Ta on lõhutud mehe poolt, allutatud tema soovidele ja tahtmistele, vägistatud nii vaimselt kui füüsiliselt. Ja nüüd need samad mehed tahavad võtta ka naiselt tema viimast vabadust – vabadust otsustada. Katkine hing ei ole võimeline looma tervet hinge, sageli ka mitte tervet keha. Seda jõuga surudes võime me saada mitte ainult katkised vaid kaks surnud hinge, kellest maha jäävad lapsed, õed-vennad, vanemad.

Aga isegi see ei ole teema, millest ma täna rääkida tahtsin. Peale oma arvamuseavaldust abordivastaste rahastamise vastu sai minu õde postkasti kümneid vihakirju, millest viimane kui üks oli kirjutatud meeste poolt. Olgem ausad, teemast, kus tahetakse kedagi vangistada, rikkuda tema õigusi olla oma otsustes vaba, ei ole võimalik rääkida emotsioonideta.

Tauno Sepp, soovides minu ainsale õele surma, lõpetas mu võimaluse olla lihtsalt pealtvaataja. Ma ei hakka pikemalt selgitama, mida sellised väljaütlemised on varem kaasa toonud ja toovad ka edaspidi. Ei oska öelda, kuidas peaks nimetama või kutsuma meest (kas üldse peaks), kes ei suuda omada oma sõnade üle mingitki kontrolli? Kuna lugupeetud Varro Vooglaid, Martin ja Mart Helme on Tauno sõbrad, siis ehk oskavad nemad mind aidata? Sest ütle, kes on su sõbrad…

Seni nimetan Taunot abordivastaseks, meheks, kelle meelest (naise) elu ei ole väärt elamist ega otsustamist.”

Foto: facebook