ÄIKESELT LÖÖGI SAANUD mees pääses napilt eluga

ÄIKESELT LÖÖGI SAANUD mees pääses napilt eluga

Ettevõtja ja meister Ranno Kübar jagas enda Facebooki lehel õudustäratavat lugu sellest, kuidas ta piksenoolega pihta sai ning napilt eluga pääses. Ta loodab, et tema lugu on õpetuseks ka kõikidele teistele puutöömeestele ja palkmajataastajatele. 

08. juuli 2019 olin ühe tavalise palkmaja juures. Vihm oli mööda saamas ja katuse all oli hea kuiv. Hoidsin käes 460 mm pikkust ja 48 mm läimõõduga salapulga augu puuri, kui käis tohutu pauk ja kõik lõi hetkega valgeks ja siis kohe saabus must auk. Esimese hetkega ei jõudnud mõeldagi, mis juhtus. Püüdsin põgeneda, kuid pool jäsemetest olid halvatud. Olin kukkunud tööpingilt põrandale ja mäletan kuidas kätt tõstes virutas minu enda käsi mulle korduvalt vastu nägu. See toimis ainult õlaliigesest, kuid allpool lihased ei töötanud. Roomasin eemale, saamata aru mis on juhtunud. Mõne hetke pärast taipasin, et mind oli tabanud äikselöök kätte läbi elektritööriista. Liikusin telefonile lähemale ja kutsusin välja kiirabi,” kirjutas Ranno sotsiaalmeediasse. 

Kiirabi jõudis kohale umbes veerand tunniga. Selle aja jooksul hakkasid mehe närvid taas toimima ja ta sai juba jalutada. “Õue valguse kätte jõudes sain üle vaadata enda vigastused. Kuna elektrilöök tuli käest ja väljus läbi minu kahe jala rauast tööpuki kaudu maha, olid jalasäärtele tekkinud elektripõletuse jäljed. See nägi välja umbes selline nagu okastraadiga oleks keegi nahka rebinud. Vasakul jala hüppeliigesel on arm, mida mööda vool läbi saapa tooli maandas. Vool oli nii tugev, et minu töösaabastel sulas sisevooder ja sokkidel kadus elastsus. Ju siis elastiin ja/või kumm kanga sees kaotas venivuse. 

Adrenaliin oli nii kõrge, et ma ei mõistnud asja tõsidust. Vahetasin tööriided ning arvasin, et peale kiirabi ülevaatust saan autoga koju sõita, kuid see keelati mul koheselt ära ja algas sõit EMO-sse. 

Reanimobiilis tehti kohe EKG ja juhtmed jäeti külge. Traumapunktis sooviti mind jälgida kuni hommikuni. Kuid kuna südamerütmihäireid ei tuvastatud ja analüüsid olid korras, kirjutati mind kell kolm öösel välja. Ärge kunagi kasutage elektritööriistu äikeseohu korral!

Ülejärgmisel päeval tehtud ülevaatusel selgus, et äikest tõmbas ligi paari meetri kaugusel asuv kuusk. Kuna elektriväli oli nii võimas, said kõik vähegi maandust pakkuvad esemed pikselöögi, nii ka minu käes olnud elektritrelli puur. Kuuse juures olev kraav tekkis löögi tulemusel, mis paiskas mulla 2,5 meetri kõrgusele varikatusele.

Olge hoitud!”