ANNABELI GEENIRAVIST on 2 kuud möödas: kuidas tal läheb?

ANNABELI GEENIRAVIST on 2 kuud möödas: kuidas tal läheb?

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annab sotsiaalmeedia vahendusel teada, et väike Annabel on viimaks kodus tagasi. Sadade tuhandete Eesti inimeste toel Ameerika Ühendriikides geeniravil käinud väikese Annabeli ravijärgne jälgimine on lõppenud ning selle nädala alguses lendas pere koos pisitütrega Eestisse tagasi.

Loe Annabeli lugu siin

“Pisikesel neiul läheb vanemate kirjelduse järgi hästi. Kõhuli olles proovib Annabel tõsta pead, järjest aktiivsemaks on muutunud lapse käte ja jalgade tegevus, nende pisitütre hääl ja seega ka nutt on muutumas järjest valjemaks. Kui Annabeli haiguse, spinaalse lihasatroofia süvenemisel hakkab lapse rinnaümbermõõt kahanema, siis Annabeli rinnaümbermõõt on pärast ravi saamist kasvanud, mis on omakorda märk sellest, et lapse kopsud on arenenud. Praegu harjub väike Annabel koduse jaheda kliima ja suure ajavahega.

Ravi järgselt hakkab Annabeli arengut hindama Eesti füsioterapeut. Hindamine toimub sama testi alusel, mida viis USA-s läbi sealne füsioterapeut ja seda tehakse iga kuue kuu tagant. 

Lastefond tänab südamest kõiki neid enam kui sadat tuhandet inimest nii Eestis kui välismaal, kes maailma kalleima, enam kui 2,2 miljonit eurot maksnud ravi teoks aitasid teha ja sellega väikese tüdruku elu päästsid! Ükski sõnadesse pandud tänu ei ole siinkohal piisav, Eesti inimesed on korda saatnud imelise teo! Aitäh teile, kallid aitajad! 

Lastefondi annetuskontodele ning telefoniannetuste läbi laekus kolme nädala jooksul heade annetajate poolt Annabeli ravi rahastamiseks 897 972,07 eurot. Lastefondi reservidest lisasime veel 400 000 eurot, mis tähendab, et fondi head annetajad aitasid Annabeli ligi 1,3 miljoni euroga. Tegemist on Lastefondi ajaloo suurima toetussummaga. Lisaks annetasid head inimesed pisitüdruku raviks Annabeli vanemate poolt avatud HelpAnnabel annetuskonto kaudu 882 025 eurot.”