ANU SAAGIM: “Kodumaine mood maksab Eestis häbematult vähe!”

ANU SAAGIM: “Kodumaine mood maksab Eestis häbematult vähe!”

Anu Saagim rääkis Uudised.ee-le kuidas meie disainerid võiksid püüelda piiri taha, sest Eesti disainil on maailma mõistes väga odav hind. Samas lisas Õhtulehe veebi loovjuhina leiba teeniv Saagim, et kohalikul turul on hind jällegi liiga krõbe kui arvestada keskmise eestlase sissetulekut. Mis oleks siis lahendus?

“Kui ma maailmamastaabis vaatan, siis Eesti mood on häbematult odav, aga kui vaadata jälle seda, mida eestlane teenib, siis loomulikult on ta kallis. Siin on nagu kaks otsa.

Mul vahel tulevad välismaalt külalised ja ma viin nad Tallinn Dollsi või kuhu iganes ja nad nagu ei suuda uskuda ning ütlevad, et miks on nii odav – katsuvad materjali, vaatavad õmbluseid, mõtlevad, et midagi on siin kahtlast, et kas see on Eestis valmistatud? Absoluutselt,” räägib Anu ning lisab, et ta peab tihtipeale selgitama, et põhjus, miks high fashion on nii odav, peitub selles, et me ei teeni Eestis rohkem. 

“Ma olen nagu pisut hämmingus, et miks meie tippmoedisainerid ei pürgi välismaale. Nad on ägedad, nad on silmatorkavad, nad on teistsugused, aga neil on nii mõnus siin väikses konnatiigis ujuda,” leiab bravuuritar. Sarnased artiklid