APPI! VANEM NAINE LÄKS ema silme all lapsele kätega kallale

Väikelapsed ei oska oma emotsioone teadupoolest kontrollida ning täiskasvanud inimene saab sellest enamjaolt aru, ent kahjuks on meie ühiskonnas inimesi, kes on võimelised väikesele süütule lapsele lausa kätega kallale minema, kui neile lapse käitumine ei meeldi. Hiljuti leidis Võru linnas aset äärmiselt inetu vahejuhtum, kus kannatanuks oli väike laps.

Väikelapsed ei oska oma emotsioone teadupoolest kontrollida ning täiskasvanud inimene saab sellest enamjaolt aru, ent kahjuks on meie ühiskonnas inimesi, kes on võimelised väikesele süütule lapsele lausa kätega kallale minema, kui neile lapse käitumine ei meeldi. Hiljuti leidis Võru linnas aset äärmiselt inetu vahejuhtum, kus kannatanuks oli väike laps.

Facebooki lehel “Märgatud: VÕRU’s” olevas postituses kirjutab 15aastane tüdruk oma šokeerivast elamusest ühistranspordis, kus vanemas eas naisterahvas väikesele poisile kätega kallale läks. Põhjuseks oli ilmselt lapse nutt, mis terve bussisõidu vältel lõppeda ei tahtnud, kuigi ema üritas oma last kõigest väest maha rahustada. Kaassõitjad kannatasid lapse nutu vaikides välja ja kõik tundus justkui korras olevat, ent siis juhtus midagi uskumatut. “Järsku tuli üks vanemapoolne naine selle noore ema ja lapse juurde. Kuna istusin põhimõtteliselt nende kõrval, siis nägin kõike pealt, mis seal toimuma hakkas. Naine tuli vihaselt nende juurde ning haaras lapselt juustest ning riietest kinni. Nägin, kuidas ta teda raputas ning sõimas nii ema kui ka pisikest. Ema hakkas muidugi vastu ning tõukas võõra naise eemale, aga see ei aidanud. Kuna sündmus hakkas minema juba üle piiri, siis ikkagi mitte keegi ei sekkunud. Kõigil oli täiesti ükskõik sellest. Kõige rohkem ärritas mind see, et bussis oli väga palju täiskasvanuid, aga mitte keegi isegi mitte ei öelnud sellele naisele midagi! Bussijuht ka jälgis ainult peeglist antud olukorda ning ainult irvitas selle üle. Kas enam absurdsemat asja saab olla?! Ainus, kes ema ning pisikese tüdruku kaitseks väljas astus, olin mina, 15aastane tüdruk,” kirjeldab teismeline neiu toimuvat.

Tüdruk otsustas vanema naisterahva viha enda peale võtta, et ta väikese nutva poisi rahule jätaks, ent vanem daam skandaalitses edasi. “Tõstsin oma häält ning käratasin sellele naisele üle terve bussi. Ta ei teinud seda kuulmagi ning seejärel käratasin veel valjema häälega. Sel hetkel olin ma juba endast nii väljas, et oleksin iga hetk olnud nõus ka selle vastiku vanamuti maha lükkama sinnasamasse bussi põrandale. Lõpuks antud loo peategelane reageeris minu korralekutsumisele ning osutas selle peale oma sõrmega minu poole ning seejärel näitas mulle keskmist sõrme. Proua oli minu silmis vähemalt 60+! Seejärel hakkas ta minuga sõimlema, aga vähemalt jättis ema ja lapse rahule. Jumal tänatud, et ta ei saanud lapsele rohkem haiget teha.”

Kõige uskumatum antud loo juures on see, et kaasreisijad ei teinud teist nägugi ning üritasid käituda, justkui midagi poleks toimunud. “Kõik inimesed, kes bussis viibisid, ei teinud oma suudki lahti, mitte ühtegi korda,” kurvastab neiu.

Bussist väljudes järgnes tüdruk skandaalsele vanatädile, et temalt küsida, millest selline käitumine. Paraku sai ta aga veelgi rohkem sõimata ning vanem naine heitis talle ette ka seda, et kuidas ta julges noore ema ja lapse kaitseks välja astuda. Vanadaam ropendas sõnu valimata. “60+ eluaastates vanaproua, kelle käitumine oli hullem kui tänapäeva käestläinud teismeliste oma, saatis minu pihta igasuguseid roppuseid. Ütles, et tal on seitse last/lapselast ning mitte ükski neist pole selline debiilik nagu mina? Selle peale ütlesin vastu, et ainus debiilik, kes siin on, oled sina, sest mitte ükski normaalse mõistusega täiskasvanud inimene ei lähe nutvale pisikesele lapsele kallale! Peale seda kiirendasin sammu ning kuulsin, kuidas ta mind ikka veel sõimas ning lõpuks sõnaotseses mõttes v***u saatis.”

Kuidas sina antud olukorras käitunud oleksid?

Loe täispikka postitust Facebookis siin