ÄRINAINE TIIU JÄRVISTE SAI kaela suure rahapesu süüdistuse

pilt: Buduaar

Buduaar

Riigiprokuratuur saatis ulatuslikus rahapesus süüdistatava ettevõtja Tiiu Järviste kohtu ette. Tiiu on tegutsenud edukalt ka meediaäris, olles ajakirja Mood asutaja ja omanik.

Järviste ettevõte GFC Good Finance Company suleti päevaga. Finantsinspektsiooni andmete kohaselt oli Tiiule kuulunud ettevõtte näol tegemist makseasutusega, mis võimaldas avada maksekontosid enamjaolt mitteresidentidele ning teostada ja vahendada nende makseid.

Järviste tegi antud teemal postituse oma sotsiaalmeediasse, kus ta tõdeb, et tal läheb praegusel perioodil väga halvasti. “Minu ettevõte tegevus suleti päevaga, võimaldamata mõistliku perioodiga tagastada klientide raha. See on väga suur ja väga kohutav tööviga. Kõigepealt hakati rääkima kahest rahapesu episoodist, tänaseks on neist üks juba ära langenud. Meie innovaatilisele väikeettevõttele heidetakse ette, et üks GFC Läti klient müüs oma jahi Itaalias maha ja tehingu maakler saatis talle müügist saadud raha meie ettevõtte kaudu tagasi. Päriselt eksisteeriv jaht, kusagil Vahemerel. Tehinguhind ligi 3 miljonit eurot, ei midagi kosmilist. Aga selle alla 3 miljoni eurose ülekande tagajärjel – upsti – võetakse ära ühe Eesti ettevõtte tegevuslitsent ja tembeldadakse teda suures ulatuses rahapesijaks ning kuritegelikuks organisatsiooniks. FI (finantsinspektsioon) hävitas minu ettevõtte ja hoiab siiani vangistuses meie ettevõtte juhti, kelle ainsaks varaks on 2000 euri maksev sõiduauto ja töötajat, kel pole sedagi. Samal ajal kõverikud välispankurid teenivad miljoneid edasi ja kimavad Tesladega, kodueestlaste arvelt. Eesti on imeline riik, kus me leiame palju võimalusi säramaks. Riik, kes on uhke oma uuenduste üle, uhke oma digitaalse ühiskonna üle ja uhke Euroopa Liidu liige. Finantsinspektsioon Kessleriga eesotsas aeglustab Eesti suuri võimalusi. See tuleb peatada. Finantsinspektsioon peab tegelema miljarditega seotud tõeliste probleemidega, selle asemel, et tappa väikeettevõtlust ja hoida vangis töökaid inimesi ühe jahi pärast. See ei ole Eesti aeg, selliselt käituti Nõukogue Liidu ajal,” kirjutab Järviste.

https://www.facebook.com/tiiu.jarviste/posts/10222225794262180