ARMASTUST VAHENDAV SELGELTNÄGIJA ELENA KANDA

„Armastada iseennast, see ei ole egoism, vastupidi, egoism on see, kui armastust oodatakse ja nõutakse teistelt,” lausub selgeltnägija Elena Kanda (47) siiral ja soojal pilgul, elutargalt naeratades.

Elus on paljud asjad juhuste mäng ning kõik olukorrad ja juhused omakorda on omavahel seotud. Otsus võtta osa „Selgeltnägijate tuleproovist” ei olnud algselt Elena enda initsiatiivil tekkinud idee, vaid tüdruku, kelle nimi on Nastja, soovituse ajel langetatud otsus. Sellesama tüdruku õde aga käis juhuslikult koos nõid Nastjaga ühes koolis. Võimalik, et see oli mingisugune saatuse märk või hea signaal, et ka Elena võiks sellest saatest osa võtta. Kes oskab märke märgata, see oskab neid ka tõlgendada ning enda jaoks tööle rakendada.

Kõik sai alguse unenägudest

Kui Elena oli nelja-viieaastane, hakkas ta nägema tähenduslikke unenägusid. See oli ka aeg, mil naine endas esmakordselt erilisi võimeid tajus. Tema emal oli toona aga suur hirm, et mis juhtub, kui tütar oma unenägudest valjul häälel nii koolis kui tuttavate kuuldes rääkima hakkab ning seega palus ta Aljonuškal, nii kutsuti Elenat lapsepõlves, oma nägemustest vaikida. „Kui hakata unenägusid ümber jutustama, tekib lugu, millest võiks kirjutada lausa romaani, kuna unenägudes on väga palju väikeseid detaile ning kirjeldusi,” ütleb Elena entusiastlikult ning lisab, et unenägu on teine dimensioon, mille kaudu tuleb ilmsiks suletud info.

Vanemaks saades muutus Elena elu väga palju, kuna ta õppis unenägusid enda jaoks lahti seletama ning nendesse mõtestatumalt suhtuma. Lisaks hakkas ta juurde õppima astroloogiat ja numeroloogiat, igapäevaselt mediteerima ning endale sisendama, et näeb asju, mida teised ei näe. „Ma soovin, ma saan, ma oskan,” olid võlusõnad, mis aitasid kaasa millelegi suurele. Kui Elena oma silmad sulges, nägi ta pimeduses pilte, ta teadis, et selgeltnägemine on võimalik. Ainus, mis talle veidi võimatuna näis, oli tõestada oma võimeid ka teistele, eeskätt oma perele. Kuid soov seda tõestada oli nii suur, et ühel päeval see täitus. 

Soovide seletamatu jõud

Kord, kui Elena bussiga sõitis, sulges ta oma silmad ning tema ette jõudis nägemus. Ta nägi kaht kätt, mis ulatasid temani hallikasmusta kasti. Olles jõudnud poodi, avastas Elena end ajakirjaletist, kus ta võttis kätte ühe ajakirja, mille tagaküljel oli teave konkursist, kuhu pidi võitmiseks saatma oma jõulupildi. Konkursi peaauhinnaks oli arvuti monitor. Hetkega oli Elenal selge, et sellest tuleb osa võtta ning ta tormas koju mehele oma vaimustust rääkima ning ütles, et nad peavad konkursist kindlasti osa võtma, kuna ta teab, et nad võidavad peaauhinna. Mees ning tütar suhtusid Elena juttu skeptiliselt ega uskunud teda. Elena võttis seejärel appi ka numeroloogia ning temani jõudis info, et nad peavad saatma kümme pilti õhtul kella 21–22 vahel. Hetk, mil selgitati välja võitja, tähendas Elenale palju. Mõistagi olid peaauhinna võitnud just nemad ning mitte auhind ei olnud see, mis Elena näole naeratuse tõi, vaid teadmine, et ta oli suutnud oma perele tõestada, et tal tõepoolest on võimed. Tema suur soov oli täitunud.

Armastuse energial on neoonroheline värv

Kaksteist aastat tagasi, kui Elena Moskvas käis, omandas nähtamatu maailm tema jaoks jällegi veidi teistmoodi tähenduse ja aitas tal seletamatut senisest veel paremini enda jaoks lahti mõtestada. Seal olles nägi ta hinge, mis helendas nagu lamp, kellel olid näha üksnes pea ja õlad. Hing liikus Elena selja taha, et näidata talle seeläbi energiat. Naise sõnul on meie ümber väga palju erinevaid hingi ja vaime. „Kindlasti ei tohiks me teispoolsust kuidagimoodi karta,” on naine veendunud. Elena ei ole kunagi hakanud täpsemat huvi tundma, kellega konkreetselt teispoolsusest on tegu, pigem püüab ta aru saada, mis on sellise nägemuse sõnum ja mida selle infoga peale hakata.

Kui Elena läks tegema aurafotot, hakkas ta erinevaid energiaid ja nende värve uutmoodi mõistma. Mida rohkem ta sel hetkel endas armastuse tunnet süvendas, seda intensiivsemaks muutus roheline värv, saavutades lõpuks neoonrohelise salatiga sarnase tooni. Armastuse tunnet soovitab Elena igal inimesel endas arendada. „Inimesed ei soovi mitte kunagi piisavalt palju armastust ja head ei iseendale ega teistele enda ümber. Häid soove nagu näiteks õnn ja armastus ollakse harjunud vaid sünnipäevadel, jõuludel või uuel aastal soovima,” tõdeb Elena kerge kurbusega. Tema sõnul on ka selgeltnägija võimed tegelikult meis kõigis olemas ning igaüks, kes tõeliselt soovib, võib neid endas arendada, küll ei saa need võimed avaneda inimeste puhul, kes on egoistid. „Kohe, kui egoisti pähe saabub esimene mõte või teadmine, nõuab tema aju tulemust, ta on saamise peal väljas. Seevastu inimese jaoks, kes on endas suutnud selgeltnägija võimed avastada, on tegu suure imega.”

Probleeme dikteerivad kuufaasid ja tähtede seis

Selgeltnägijaks olemise juures peab positiivsust kiirgav naine kõige raskemaks seda, et inimestele ei meeldi alati tõde kuulda. „Ma pean nägema küll tõde, kuid alati ka seda, mida konkreetne inimene selle tõega peale hakkab,” täpsustab ta. Üht kindlat ja inimesi kõige enam liitvat muret selgeltnägija välja ei tooks, vaid rõhutab, et pigem sõltub see suuresti kuufaasidest, tähtede seisust ja päeva energiast, tänu millele aktiveeruvad kindlat tüüpi probleemid.

Ühel päeval näiteks pöördus Elena poole kolm inimest, kes kõik tundsid, et on maagiast häiritud, teisel päeval on probleemiks töö ning kolmandal sajab sisse rahvamass, kes kurdab tervise või õnnetu armastuse üle. Veel üheks raskeks aspektiks selle töö juures peab naine mehi, kuna viimased on loomu poolest realistid ning hakkavad esmalt nõudma tõestusmaterjali sellest, et tal ikka tõepoolest on võimed. „Inimesed on kohati samaaegselt naiivsed ning täitmatud,” muigab Elena.

Taevased spiraalid

Kuigi Elena on õppinud ka reikit, ei pea naine end ravitsejaks, vaid tema missiooniks on aidata inimestel end sisemiselt muuta. „Kuid eks tervis sõltub suuresti just sellest, mis toimub inimese hinges – õnn ja rahulolu, kõik see on seotud tervisliku seisundiga. Inimmõistus on aga seatud nii, et ikkagi ei osata millegagi väga rahul olla. Töö, elamine, auto, haridus – need kõik valmistavad inimestes rahulolematust,” mõtiskleb Elena.

Elenal on hinge ja vaimu kohta oma teooria, mille järgi hing asub südames ning vaim ümber inimese keha. Vaimu suurus sõltub sellest, kuidas on inimene oma elu elanud, millised on olnud tema teod. Kõiki halbu emotsioone ja omadusi võib pidada madalpingeks ning positiivseid kõrgepingeks. Peale surma võtab vaim kõik maa peal kogetud emotsioonid endaga kaasa. Kui hing südamest lahkub, siis kolm esimest päeva kogub ta erinevatel kõrgustel elu jooksul omandatud informatsiooni – emotsioonid, teod ja energiad kokku. „Kui iga päev endale rääkida, et armastad iseennast, siis on sinu vaimul ja hingel suur potentsiaal. Tuleb arvestada sellega, et Maa on Ema ning üleval on Isa ehk jumal. Kõik, mis me siin maa peal teeme, toimub Ema juures. See, mida me iga päev teeme, läheb üles Isa juurde, kus on kaks spiraali. Teise spiraaliga tuleb iga tegu inimeseni tagasi. Kui inimene ühel hetkel sellest aru saab, siis hakkab ta teisiti mõtlema,” täheldab selgeltnägija.

Tekst: Liisa Tupits

Ilmunud ajakirjas Buduaar