ÄRRITUNUD NAINE ähvardab halloween’i jooksnud Viimsi lapsi politseiga

ÄRRITUNUD NAINE ähvardab halloween’i jooksnud Viimsi lapsi politseiga

Ameerikast pärit Halloweeni traditsioon ei ole sugugi igale eestlasele meeltmööda. Üks Viimsi naine on sedavõrd pahane, et ähvardab talle Halloweeni jooksnud lapsi ja nende vanemad politseiga ja kooli teatamisega.

Ameerikast pärit halloween‘i traditsioon ei ole sugugi igale eestlasele meeltmööda. Üks Viimsi naine on sedavõrd pahane, et ähvardab talle halloween‘i jooksnud lapsi ja nende vanemaid politsei ja kooli teatamisega.

Olukord, mis naise pahaseks ajas, leidis aset laupäeval õhtul, mil umbes 9-13aastased tüdrukud Viimsis majast majja halloween‘i jooksid ja kommi pommisid. Selle pererahva jaoks oli aga vale päev halloween‘i-trikitajaid vastu võtta ning hiljem avastas pereema, et tüdrukud olid trepile toore muna katki löönud. See pahandas naist nii väga, et ta postitas Facebooki “Viimsilaste” gruppi üleskutse tüdrukute tuvastamiseks ning ähvardas nii politsei kui kooli teatamisega.

“Laste näod ja häbitegu on turvakaamerapildil kenasti näha. Jään ootama patustelt homse päeva jooksul vabandust, olen kodus kogu päeva, tulgu vaid kohale. Nad teavad väga hästi, kus nad inetult käitusid. Kui seda ei juhtu, siis jõuab salvestus kohaliku konstaabli ja Viimsi ning Merivälja koolidesse. Ausõna, kavatsen seda teha. Kõigi pühakute püha eelõhtu muuseas on mujal maailmas 31. oktoobril. Ja ma ei usu, et seda tähistatakse kommimise-pommimise ja nt munaloopimisega,” kirjutas naine viimsilaste grupis. 

Suurem osa postituse lugejatest oli siiski teisel arvamusel ning leidis, et halloween‘i munatrikk, mida tehakse siis, kui pererahvas maiustusi ei anna, on pigem traditsiooni osa kui väärtegu, mille puhul peaks politsei ja kooliga ühendust võtma. 

Vaatamata kõigele oli hirmunud laste poolt tänaseks trepilt muna koristatud. See aga pole siiski piisav maja perenaisele, kes oma uues postituses otsib taga nende laste vanemaid, et nendega tõsine vestlus maha pidada.

Kas eestlastel on üldse säilinud huumorimeel, et laste lõbusatest traditsioonidest aru saada? Ja mis saab mardi- või kadripäeval, kui lapsed traditsioonist kinni peaks ja herneid, viljateri ning tangu tuppa loobiks? Kas ka siis on oht karistada saada?

 

Buduaar.ee