ARST VAKTSINEERIMISVASTASTEST: “Lapse surma korral vastutab selle eest lapsevanem!” Video

Nii Eestis kui mujal maailmas on üha häälekamalt end kuuldavaks tegemas vaktsiinivastased, kelle põhjendused ja hirmujutud on pannud paljusid teisi vanemaid oma laste vaktsineerimisest loobuma. Seetõttu on Euroopas hakanud levima rasked nakkushaigused, mis olid juba muidu unustusehõlma vajunud. Tihti ei suuda ka arstid vanemaid ümber veenda ning lähevad nendega lihtsalt konflikti. Mis oleks lahenduseks?

Kui lüüa lahti internet võib lugeda sadu, kui mitte tuhandeid hirmujutte sellest, kuidas vaktineerimise tagajärjel on muutunud laps autistlikuks või teda on tabanud mõni muu raske terviserike või puue. See kõik on viinud selleni, et vaktsineerituse hõive nii Eestis kui mujal maailmas langeb ja tagasi on hakanud tulema rasked nakkushaigused, mis olid juba unustusehõlma vajunud.

“Euroopa Liidus oli möödunud aastal 34 lapse surmajuhtumit leetritesse. Ükski laps ei sure, kui ta on vaktsineeritud. Ja suureneb ka mumps ja grippi haigestumine, sest Eestis vaktineeritakse gripi vastu väga vähe. Kui te selle vale otsusega tekitate lapsele pöördumatu kahju või laps sureb, siis sellega kaasneb teie vastutus teie otsuse eest,” kommenteeris infektsioonihaiguste dotsent Matti Maimets “Seitsmestele Uudistele” antud intervjuus.

“Teadusuuringud näitavad, et vaktsiinid on äärmiselt ohutud. Vaktsineerimisvastastele on väga raske vastata, sest kõigepealt on tegemist mitte meditsiiniliste inimestega, kellega on üldse väga raske meditsiinist rääkida. Tihti on tegemist mitte teaduslikult mõtlevate inimestega, vaid mütoloogiliselt mõtlevate inimestega. Ja kolmas variant, mul on tunne, et vaktsineerimisvastaste kampaaniatega on võimalik raha teenida,” lisas Maimets.