ARVAMUS: TÖÖ ON idiootidele!

ARVAMUS: TÖÖ ON idiootidele!

Töö on idiootidele! Jah, on jah. Võite oma töökultuse ma ei tea kuhu panna.

 

Töö oli töö siis, kui seda tehti koos oma lähedaste inimestega, perega, ja sellel olid silmnähtavad tulemused. See oli töö, kui terve pere tuli kokku heina tegema või kui mees ja naine teevad päev läbi tööd oma aias või oma maja kallal (üksteisega suheldes, puhates, nalja tehes, võttes seda kui midagi, mida on vaja teha, mitte midagi, mida “peab” pahuralt läbi kannatuste tegema). Mille tulemuseks on kelder täis juurvilju või kena kodu. Aga praegu arvatakse, et töö on päev läbi kodust ära olemine, peale mida kallimaga õhtul enne rampväsinuna magamaminekut paar tundi teleka ees veedetakse. Ja nii elu lõpuni. Või veel parem, üks pereliige läheb veel välismaale ka. 

Praegu arvatakse, et sellised ametid nagu “kinnisvaramaakler” või “ripsmetehnik” on eluliselt vajalikud (ärgem unustagem ka “reklaamindust”) ja needsamad inimesed peavad ennast ambitsioonikateks moodsateks inimesteks. Tegelikult orjavad tühja ja neid poleks kellelgi vaja, kui inimesed silmad lahti teeks ja õigesti elama õpiks. Eriti naljakas on ka see, et ambitsioonikus on praeguseks see, et mõlemad pereliikmed peavad rämedalt karjäärile keskenduma ja rügama nii kuis jaksavad, vot siis on tõelised saavutajad ja mega hea partii teeks sellistega. Tegelikult on ambitsioonikus soov olla õnnelik. Leida võimalus olla piisavalt palju oma perega, teha tööd eelkõige enda heaks, mitte lihtsalt raha saamiseks, tehes mingit mõttetut jama. Sellist tööd, mis on tänapäeval, peaks iga normaalne inimene vihkama. Siin aga saadetakse juba 15-aastaseid tööle. “Peab ju näitama, et ollakse ka ajudeta rügajad”. Või alles keegi kiitles, et “minu mees ei uuri minu heaolu kohta, sest tal POLE LIHTSALT AEGA! Teie mehed on jah luuserid, aga minu mees on stressis ja ei pea enam mingeid väikseid asju tähtsaks. Ta on õhtul rampväsinud! Vot, nii võimekas mees on minul!”

Ei halvusta siinjuures vajalikke töid ega eita, et mingil määral peaksid kõik siiski midagi tegema, et lubada endale elektrit ja riideid jms, pluss eelkõige oma kodu jaoks. Aga seda peaks siiski üritama teha minimaalselt, mitte mingit ässa mängides.

 

Oled poolt või vastu?

Jälgi inimeste vastukaja ja kommenteeri teemat Buduaari foorumis. Nüüd võimalik alustatud teemasid kommenteerida ka keskkonda sisse logimata.