Reklaam sulgub sekundi pärast

BIKIINIFITNESSI MAAILMAMEISTER Arida Muru: “Võit tuli mulle suure üllatusena!”

21-aastane Arida Muru krooniti hiljuti Poolas aset leidnud bikiinifitnessi pikkuskategoorias -160cm maailmameistriks. Arida on esimene bikiinifitnessist Eestis, kes sellise tulemuseni jõudis. Lisaks tõusis Muru maailma jooksvas reitingus kolme parema bikiinifitnessisti hulka. Buduaar küsis Aridalt kas võit tuli naisele üllatusena või oskas ta seda oodata. Lisaks uurisime kaunitari rutiinide ja tõekspidamiste kohta ning kas naine lubab endale ka patupäevasid.

Oled varem tegelenud ka iluvõimlemisega. Kuidas tekkis mõte iluvõimlemise pealt fitnessi juurde liikuda?

Olen eluaeg tegelenud iluvõimlemisega. Lavaline liikumine ja esinemine on kogu aeg mulle meeldinud. Ükskord käisin Salme kultuurikeskuses kulturismi ja fitnessi meistrivõistlusi vaatamas ja kui lavale tulid bikiinifitnessi võistlejad, sai mulle selgeks, et see on see ala, millega soovin edaspidi tegeleda. Sellest hetkest hakkasin juba teadlikumalt treenima ja palusin endale treeningkava koostada ning niimoodi see alguse saigi.

Sinu suurepärane vorm nõuab ranget distsipliini. Millised on su rutiinid ja tõekspidamised? Kui tihti teed trenni ja ilmselt jälgid väga hoolega, mida sööd? Kas lubad endale ka nö patupäevasid? 

Minu rutiin ja tõekspidamised on väga lihtsad: püstita endale selged sihid ja eesmärgid ning hakka neid ellu viima. Ainult niimoodi on võimalik sihtmärke saavutada. Mulle meeldivad inimesed, kes on tahtejõulised ja sihikindlad ning ei anna alla peale esimest väikest tagasilööki. Treeningud on mul keskmiselt 5-6 korda nädalas kombineerituna aeroobne ja anaeroobne. Toitumine on loomulikult kõige alus, seega on vaja paika panna väga täpselt mida ja kui palju sööte. Kindlasti paluge selleks abi spetsialistilt, siis on ka treeningtulemused effektiivsemad. Patupäevad??? Minu jaoks võõras terminoloogia ja arusaamatu tegevus - miks hävitada oma raske töö tulemusi mõttetute tegevustega?

Mille nimel on tulnud kõige rohkem tööd teha?

Fitness üldiselt on selline ala, et kõik peab olema proportsioonis, seega olen kogu keha võrdselt treeninud.

Mis tunnetega astusid Poolas lavale? Kas võit tuli üllatusena või oskasid seda oodata? 

Maailmameistri võistlustele sõitsin ma samasuguste tunnetega nagu igale teisele võistlusele - keskendunult ja korralikult ette valmistunult. Usun, et mitte ükski sportlane ei lähe võistlustele kaotama, ikka võitma. Võitmine ei tähenda ainult medalikohta, teinekord on ka lihtsalt hea sooritus võit enese jaoks. Maailmameistri tiitel tuli muidugi üllatusena, sest minu kategoorias olid tugevad vastased. Kahele naisele oma kategoorias olin mõni kuu varem kaotanud, aga nüüd saavutasin võidu suure punktide vahega. Seega üllatusmoment oli ikka väga suur.

Millised tunded valdasid sind pärast maailmameistriks kroonimist? Millised on su edasised plaanid ja sihtmärgid?

Tunded olid loomulikult ülevad - olin suutnud oma eesmärgid ja sihid ellu viia nii nagu olin vaikselt hinges lootnud ja mille nimelt ennastsalgavalt treeninud. Edaspidised plaanid on ikka ühesed, olla konkurentsivõimeline oma alal ka edaspidi.

Millega peale fitnessi veel tegeled? Mis on su hobid?

Mul on vedanud, et minu hobiks ongi sport. Lisaks meeldib mulle reisida ja aega looduses veeta. Jalutada tunde looduses ja puhastada oma mõtteid.

Mida soovitad neile, kes sinu edust inspireerituna tahavad sama kadestamisväärset vormi saavutada? On sul omad nipid?

Seadke endale kindel eesmärk, mille nimel töötada ja hakkake seda realiseerima. Nippidele lootmise asemel leidke omale hea ja tark juhendaja, kes teid sellel teel abistab.