CERT EESTI hoiatab: internetis levivad õudsad petukirjad

RIA (Riigi Infosüsteemi Amet) saatis läbi Twitteri konto kaudu välja teate, mida kindlasti ei tohiks ignoreerida. Nimelt selgub, et liikvele on läinud näiliselt Euroopa Liidu kohtu poolt välja saadetud petukirjad, milles ähvardatakse ettevõtjaid. Kindlasti ei tohiks neid kirju avada.

RIA (Riigi Infosüsteemi Amet) saatis läbi Twitteri konto kaudu välja teate, mida kindlasti ei tohiks ignoreerida. Nimelt selgub, et liikvele on läinud näiliselt Euroopa Liidu Kohtu poolt välja saadetud petukirjad, milles ähvardatakse ettevõtjaid. Kindlasti ei tohiks neid kirju avada.

CERT Eesti kirjutab oma Twitteri lehel, et viimastel päevadel on levima hakanud petukirjad, mida näiliselt saadab välja Euroopa Liidu Kohus, kuigi tegelikkuses see loomulikult nii ei ole.

“Kirja inglisekeelne sisu väidab, et Teie ettevõte on kohtusse kaevatud ning peate seetõttu kohtu ette ilmuma. Soovitame manust mitte avada,” teatab CERT Eesti.

Kirjas on välja toodud ka kuupäev, millal väidetavalt kohtusse ilmuma peaks ning juurde on lisatud fail, mis palutakse avada. CERT Eesti rõhutab, et faili ei tohi avada.