Daniel Levi avaldab oma pikaealise suhte saladuse

Daniel Levi avaldab oma pikaealise suhte saladuse
Iris Kivisalu

„Lilli toon koju, ilma et oleks mõni tähtpäev ja neid kolme kaunist sõna „Pesen nõud ise“ ütlen ka päris tihti,“ naerab muusik Daniel Levi Viinalass (32), kes on oma abikaasaga koos olnud kauem kui üksinda!

Mis on naistega suhtlemise juures kõige olulisem ja mis kõige keerulisem?

Kuulamine ja kuulamine.

Kuidas sulle tundub, kas mehed õpivad ajaga (naiste) mõtteid lugema?

Oh, ei! Me õpime ajaga lihtsalt, kuidas võimalikult tõhusalt kriisiolukordi vältida. Teame, mis teod (või tegemata jäetud teod) toovad endaga kaasa pikki ebameeldivaid arutelusid ja pärast neljandat või viiendat korda õpime neist situatsioonidest suure kaarega mööda navigeerima.

Mis on sinu pikaealise suhte saladus? Kui kaua oled oma abikaasa Eleriga koos olnud?

Koos oleme olnud üheksanda klassi lõpureisist alates. Isegi ei mäleta, kui kaua aega tagasi see oli. Seda ma tean, et koos oleme olnud kauem kui üksinda! Abiellusime aastal 2011. Meie saladus ei ole midagi põhjapanevat, vaid hoopis lihtne printsiip panna teise inimese vajadused enda omadest ettepoole. See levinud ”lennuki maski” arusaam, ehk kõige pealt hoolitsen enda eest ja siis vaatan, kas saan aidata neid, kes on mu ümber. Me oleme aastate jooksul proovinud teisele mõelda ning teise soove ja unistusi täita enne enda omi. Teoorias lihtne, päris elu on muidugi teine, aga me püüdleme selle poole ja tunneme, et see lähendab meid tohutult.

Kuidas olete seljatanud raskeid aegu?

Siin saaks pikemalt peatuda, aga jagan ühe toreda asja, mis me õppisime ühest piiblisalmist, kus öeldakse ”Ärgu päike loojugu teie vihastumise üle”.

Me proovime alati oma lahkhelid lahendada enne magama minemist. Vahel on see tähendanud sõna otseses mõttes hommikuni rääkimist, aga vähemalt ei pea magama kellegi kõrval ja tundma, nagu oleks mingi ”sein” vahel.

Mis on need teile omased armsad rituaalid või nipid-trikid, millega suhtesse särtsu tuua?

Spontaansed õhtusöögid väljas on nii mõnusad, aga me proovime teha nii, et kalendris oleks alati vähemalt üks date-night kirjas. See mõjub hästi, kui on, mida oodata!

Koos naermine on ka hullult lähendav minu arvates. Me oleme leidnud ka näiteks paar seriaali, mis meid naerust kõverasse ajavad ja nii tsiteerime päeva jooksul neid üksteisele.

Kui romantiliseks meheks sa end pead ehk kui sageli kingid lilli ja ütled kaasale need kolm kaunist sõna?

Väga raske on võistelda oma noore minaga, sest siis korraldasin igasuguseid asju, et oma armastust grandioosselt välja näidata.

Lilli toon koju, ilma et oleks mõni tähtpäev ja neid kolme kaunist sõna ”Pesen nõud ise” ütlen ikka päris tihti (naerab – toim.).

Milline on parim viis naisega leppimiseks?

Siinkohal toimivad paar universaalset printsiipi: jää alati enda seisukohale kindlaks maksku mis maksab, räägi sõnadega ”Sa alati teed …” või ”Sa ei lase mul kunagi …” ja viimaseks topi näpud kõrva, kui naine midagi räägib või tee suuga samal ajal diiselmootori häält.

Kui saaksid olla üks päev naine, siis mida sa teeksid?

Kui võtta natuke tõsisem toon, siis ilmselt kogeksin päris palju vastasseisu. Kõigepealt oleksin natuke segaduses, et mida oma välimusega teha – kui meigin, siis ehk arvatakse, et olen liiga väljakutsuv, kui ei meigi, siis öeldakse, et ma pole piisavalt naiselik või ei hoolitse enda eest. Ka riietuse järgi mõistetakse kohut, seega pean hoolikalt läbi mõtlema, et mul oleks piisavalt isikupära, aga samas, et oleksin tõsiseltvõetav. Võib-olla tajuks üleolevust mõnelt mehelt selle aja jooksul ja kogu päeva kirsiks saaksin tehtud töö eest vähem palka.

Mida arvad sina, mis saab suhtele kõige kiiremini saatuslikuks?

Vetsus käimine avatud uksega.

Milliseid omadusi sa naiste juures kõige rohkem imetled ja hindad?

Detailsust, hoolivust, töökust, teotahtelisust. Ühiskond, kus me hetkel oleme, ei ole väga lihtne koht naiste jaoks, seega ma väga hindan, et nad võitlevad oma õiguste eest!

Kurb, et sellised ebavõrdsused eksisteerivad ja kahjuks tõlgendatakse erinevusi kui tugevusi ja nõrkusi, kuigi need peaksid lihtsalt erinevused olema.

Kuidas suhtud armukadedusse?

Siin sõltub päris palju isiksusest jne, aga ma usun, et armukadedus ei teki põhjuseta. Mina ise pole viimase üheksa aasta jooksul armukadedust tundnud. Kas olen mega leebe ja mahe vend või Eleri lihtsalt ei tekita mulle neid põhjuseid.

Milline on olnud sinu suurim õppetund paarisuhetes?

Need väljendusviisid, mille abil mina armastust tajun ja kogen, ei pruugi olla samad, mis minu partneril! Näiteks kui minu ”armastusekeel” (toetudes Gary Chapmani kontseptsioonile ”Armastuse viis keelt” – toim.) on füüsiline puudutus, aga minu naisel hoopis teenimiskunst, siis ma ei saa teda silitada ja eeldada, et ta tunneb ennast armastatuna.

Kahjuks on nii, et me kipume oma partnereid armastama sama moodi, nagu me ise soovime armastust kogeda, aga see ei pruugi nendeni nii hästi jõuda.

Hea on ausalt küsida ja rääkida neist asjadest, et teineteise suhtes oleksid selged ootused!

Milline on kõige hullumeelsem või romantilisem tegu, mille oled naise tähelepanu võitmiseks teinud? Meenuta mõnd lahedat seika!

Ükskord kinkisin Elerile täispuhutava gloobuse. Ta näolt võis lugeda välja ainult segadust. Ma küsisin, et kas ta ei tahaks seda täis puhuda. Ta ei tahtnud. Ma ikka soovitasin tal see täis puhuda. ”Noo … olgu pealegi.” Kui gloobus oli ilusaks ja ümmarguseks saanud, olid Eleril põsed puhumisest punased, aga ilme ikka samasugune nagu enne.

Ma ütlesin, et ta pööraks oma tähelepanu gloobusel Aasia peale. Sealt leidis ta pisikese südame, mille olin asetanud Tai peale. Selle avastuse peale muutus segaduses olev nägu kiiresti kõrvust kõrvuni naeratuseks – ta sai aru, et olin meile juba lennupiletid ostnud.

Foto: erakogu

Sarnased artiklid