DOKTOR ADIK LEVIN annab nõu: kui palju vett peaks päevas tegelikult tarbima?

DOKTOR ADIK LEVIN annab nõu: kui palju vett peaks päevas tegelikult tarbima?

Juba 9.-10. novembril toimub T1 Mall of Tallinn keskuses Tervisefestival, kus astuvad üles nii meditsiiniteadlased, alternatiivmeditsiini gurud, tervisetoodete pakkujad kui inimesed, kes on alistanud mõne tõsise terviseprobleemi. Teiste seas tuleb rääkima ka hinnatud arst doktor Adik Levin, kes on hinnatud lastearst ja toitumisspetsialist.

Loe Tervisefestivalil toimuva kohta lähemalt siin

Doktor Levin tõdeb, et vedeliku tarbimise osas käib maailmas spetsialistide hulgas suur vaidlus. “Ühed soovitavad juua kaks või kaks ja pool liitrit päevas. Teised aga soovitavad juua nii palju kui inimene ise soovib, kuid siiski mitte vähem kui 1-1,5 liitrit päevas – selle seisukohaga olen ka mina nõus,”nendib arst, et tegelikult ei tasuks vedeliku tarbimist liigselt raamidesse suruda ning et mõne inimese jaoks piisab ka näiteks ühest liitrist.

Kohv ja tee arsti sõnul tarbitava vedeliku hulka ei kuulu. “Need ei ole lihtsalt vedelikud, neil on diureetiline toime.”

Kuid milliseid jooke peaks üldse vältima? “Kindlasti ei tasuks juua limonaade, cocat ja kõiki teisi magusaid jooke. Soovitan juua puhast ja parem mitte gaseeritut vett,”ütleb arst, et puhas vesi on inimesele kõige parem.