“EBANORMAALNE! ÜHISPANGA automaat blokeeris minu raha”

Shutterstock

Lugejakiri

"Käis mingi klõps ja raha oligi läinud. 

Seoses hiljutise palgakärpega otsustasin oma mustadeks päevadeks kogutud sularaha pangaautomaati panna. Mida ma aga ette aimata ei osanud, on see, et ma rahast üldse ilma jään …

Võtsin siis oma raha ja läksin Kristiine keskuses asuvasse SEB pangaautomaati, sisestasin rahakupüürid ilusasti masinasse, see karbike sulgus ja siis mõned sekundid hiljem ilmus ekraanile tekst, et masin ei suutnud raha üle lugeda ning et raha ei ole minu kontole kantud.

Sain oma pangakaardi masinast kätte ja seejärel masin läks lukku ehk siis maakeeli öeldes jooksis kokku omadega. Mina lolli näoga ei osanud esiti midagi teha. Kõrval SEB pank on ju kinni seoses praeguse eriolukorraga.

Helistasin panka, aga mitte keegi vastu ei võtnud. Kutsusin turvamehe, kes samuti kehitas õlgu, et tema ei oska aidata.

Helistasin uuesti panka ja taas mitte keegi vastu ei võtnud. Uskuge mind, ma olin enam kui närvis. Ma olin lausa tummaks löödud. Kuidas saab selline asi juhtuda? Masin võtab sinu raha lihtsalt ära ja jookseb kokku ja sa ei saa mitte midagi teha. Täiesti ajuvaba.

Lõpuks sain pangast klienditeenindaja kätte, kes soovitas siis internetipanka sisse logida ja pangale kirjutada. Tegin selle ära ja 48 tundi hiljem ikka vaikus. Mitte mingit vastust pangalt ei saanud.

Helistasin uuesti panka ja sain teise klienditeenindaja kätte, seletasin uuesti oma loo ära ja siis selgus, et see esimene klienditeenindaja oli mind valesti juhendanud. Kujutate ette? Vabandati ja öeldi, et neil on uusi töötajaid, kes alles õpivad … Väga tore tõesti. Lausa oivaline … Ma tahan oma raha kätte saada. Mind ei huvita, kui uus või mitte uus töötaja mind juhendab.

Ühesõnaga nüüd see vanem töötaja siis lubas asja kiirmenetlusse võtta ja ütles isegi, et võibolla saate täna kohe oma raha. Õnneks nii läkski. Lõpuks ma sain kätte selle raha, aga ausalt sellist tsirkust ei taha ma enam kunagi läbi teha.

Mida teeb inimene siis, kui pangaautomaat tema viimase raha ära sööb? Istud kolm päeva näljas?”