EESTI INIMÕIGUSTE KESKUS toetab Kivisaare raadiost eemaldamise petitsiooni algatanud neiut

Buduaar

“Väljendusvabadus on inimõigusi austava ühiskonna vundament, samas on seda ka inimese õigus elada vabana diskrimineerimisest ja kiusust. Käesolev kaasus on meie arvates inimõiguste vaatest oluline, kuna aitab meil ühiskonnana läbi arutada, kuidas suhestuvad omavahel õigus kasutada oma sõnavabadust ja õigus kaitsta vähemuste õigusi,” teatas keskus oma Facebooki lehel.

Vaata Alari Kivisaare videoavaldust SIIN.

Keskus on otsustanud koostöös Advokaadibüroo Liverte vandeadvokaadi Meris Vellinguga toetada Katrina kohtuteed. “Leiame, et väljendusvabaduse osa on ka vabadus seista vähemuste õiguste eest, koostada avalikke kirju, luua petitsioone või kasutada muid viise, mis võimaldavad taunida väljaütlemisi, mis pole inimõigustega kooskõlas,” seisab keskuse avalduses, et ka petitsiooni algatamine on väljendusvabaduse osa.

Neljapäeval teatas raadiohääl Alari Kivisaar, et annab teda väidetavalt laimanud ja tema vastu petitsiooni algatanud inimesed kohtusse. Esimesena sai aga kahjunõude petitsiooni algatanud neiu Katrina Raiendi, kelle selja taha on toetuseks astunud Eesti Inimõiguste Keskus.