EESTI KUULSAIM SLACKLINER Jaan Roose püstitas maailmarekordi

Eesti kuulsaim slackliner Jaan Roose, kes hiljuti ka Venemaa talendisaates miljoneid inimesi köitis, püstitas täna maailmarekordi. Nimelt oli Swissotel Tallinna ja Tornimäe korterelamu katuste vahele 117 meetri kõrgusele tõmmatud lint, kus noormees tagurpidi salto tegema pidi. 

Roose eesmärgiks oli esimese inimesena maailmas teha 117 meetri kõrgusel õhus tagurpidi salto.

Kas see, mis Jaan täna teeb, on tema jaoks ka hirmutav? “Jah, on küll. Lisaks ma pean tegema suhteliselt ohtliku triki, mida pole varem tehtud. Ma pean ettevaatlik olema, et jään terveks ja midagi välja ei vääna,” rääkis ta enne triki sooritamist Sportland Eestile. “Seda on küll varem proovitud, kuid keegi pole nii kõrgele üldse maandunud tagurpidi salto jalgadelt jalgadele. Tunne on ülihea,” lisas ta. 

Esimesel katsel kaotas Roose pärast saltot siiski tasakaalu ning jäi liinist kinni hoides õhku rippuma. Teisel katsel jäi ta liinil kindlalt kahel jalal püsima ning püstitas seega maailmarekordi. 

“Tunne on ülihea. Ma ei pidanud ennast palju koormama katsetega. Sain esimese katsega julgust juurde ja tundsin, et läheb aina paremaks. Olen selle üle üliõnnelik. Ainuke lohutus oligi, et olen aastaid harjutanud. Põhisõna on areng – ikka edasi tahaks areneda,” sõnas Jaan peale triki sooritamist. 

Vaata rekordi püstitamist ka Sportland Eesti Facebookist