EESTI LASTE NEEDUS? Iga kolmas laps vaevleb selle probleemi käes

EESTI LASTE NEEDUS? Iga kolmas laps vaevleb selle probleemi käes

Eesti lastearstid on väikelaste tervise pärast vägagi mures, sest üha rohkem on kahes eri äärmuses lapsi – neid, kes on ülekaalulised ja neid, keda vanemad eridieetide peal hoides näljutavad. Antud hetke seisuga tuleb tõdeda, et iga kolmas kaheksa aastane laps on ülekaaluline või isegi rasvunud.

Eesti lastearstid on väikelaste tervise pärast vägagi mures, sest üha rohkem on kahes eri äärmuses lapsi – neid, kes on ülekaalulised, ja neid, keda vanemad eridieetide peal hoides näljutavad. Antud hetke seisuga tuleb tõdeda, et iga kolmas kaheksa-aastane laps on ülekaaluline või isegi rasvunud.

Kõige suurem probleem praegusel ajal ongi laste ülekaal, mis on tingitud valest toitumisest ja liiga vähesest liikumisest. Lastearstid panevad siinkohal südamele, et lapsevanemad ei annaks oma lastele liiga raskesti seeditavat toitu ja ka toidukogused peaksid olema paigas. Liikuda tuleks kindlasti rohkem ja näksimist peaks vajadusel piirama.

Teine äärmuslik trend, mis alles kogub jõudu, on teatud toiduainete menüüst välja jätmine, mille tõttu laps ei saa kätte kõiki organismile vajalikke toitaineid ja tema kehakaal langeb. Ka alakaal on lapsele halb ning lapse tervise huvides peaks ta siiski saama süüa kõike – ka liha ja piimatooteid. Toitumisteadlane Mai Maser rääkis TV3 uudistele antud intervjuus, et tema ei poolda mitte ühtegi äärmust ja lastele ei tohiks lehmapiima keelata. Paraku on paljud täiskasvanud piimast või lihatoodetest loobunud ja seega ei anna nad ka oma lastele seda, mis on suur viga. Lapse organism vajab kasvamiseks täisväärtuslikku toidulauda.

Seega panevad tohtrid ja toitumisnõustajad vanematele südamele, et nad ei annaks lapsele liiga rasvast ja kaloriterohket toitu ning samas ei keelaks neile ka liha ja piimatooteid.

Vaata lähemalt videost!