Eesti naine: RIKAS MEES on iga naise unistus

Rikkast mehest rääkimine ja sellise mehe endale tahtmine on justkui mingi tabu. Ma otsustasin vaatamata sellele suu puhtaks rääkida. Seda enam, et selline mees on enamuse naiste unistus.

Rikkast mehest rääkimine ja sellise mehe endale tahtmine on justkui mingi tabu. Ma otsustasin vaatamata sellele suu puhtaks rääkida. Seda enam, et selline mees on enamus naiste unistus.

Enamus vallalisi naisi ütleb, et neile ei ole oluline, kui rikas või edukas on mees. Ometigi ei taha keegi lihttöölisega perekonda luua ja kõik need, kes on leidnud eduka mehe, hoiavad sellest kümne küünega kinni, isegi kui mees petab või peksab. Olgem ausad, kui on valida rikas või vaene, kõik me valiks rikka. (Täpsustuseks, et rikka mehe all pean ma silmas meest, kes saab lubada endale ja oma perele head elu ilma raha lugemata, st ta ei pea olema Bill Gates). Ka iga mees unistab rikkaks ja edukaks saamisest, miks siis naised ei tohi unistada sellisest mehest? Kahjuks kõikidel pole lihtsalt võimalik rikast meest leida, sest nad ise ei vasta rikka mehe nõudmistele. Ja kui meestel on valida koleda ja ilusa naise vahel, siis kõik valiks ilusa. Tavaliselt ongi nii, et kui on ilus ja arukas naine, siis vaesemad ei julgegi läheneda neile. Mina ütlen ausalt, et mina vaatan ainult rikkaid ja minu suhtes lugupidavaid mehi. Ma tean, et enamus neist on parajad sead, aga kui vaadata lahkuminekustatistikat, siis lahku minnakse ka vaestest meestest ja ei saa küll väita, et rikkad läheks rohkem lahku. Pigem ongi nii, et kõik mehed on sead – ainult et rikkad mehed on omamoodi sead ja vaesed mehed teevad teistsuguseid seatempe.

Mul on veel pisut aega, sest ma ei plaani perekonda enne 30. eluaastat. Küll aga on mul olnud kolmeaastane suhe rikka mehega. Kes on koos olnud eduka mehega, see on meie ühiskonna mõistes hea eluga ära rikutud naine. Ei taha enam peale seda ühtegi rahahädas virelevat meest, kes ööklubis end oma masendavast elust täis tõmmanud ja julgust kogunud, et nüüd ilusa naisega tuttavaks saada. Ilusat naist tahavad küll, aga vastu pole neil midagi pakkuda. Mu mees teab, et ma jumaldan seda, et ta on tark, edukas ja rikas ja teda küll see ei häiri. See on ikka mehe enesekindluses kinni ja isegi kui me seda meestele välja ei ütle, siis nad ju teavad, et edukus ja rikkus tõmbavad naisi ligi. Suved Saint Tropez’is, talved Kariibidel ja võimalus enamus oma unistusi ellu viia – see on elu, mida pakub sulle edukas mees. Loomulikult ei tohi sa ka ise olla mõttetu potilill. Sa pead end pidevalt täiendama, harima, hoolitsema nii oma välimuse kui sisemise ilu eest. Sinus peab olema väga palju sisu, et sellisele mehele jätkuks sinust ja ta vaatamata oma rohketele võimalustele naistega, mida talle edu ja raha loovad, ainult sind armastaks ja imetleks. Paljudele naistele, kes on leppinud kehvemaga, kõlab see nii utoopiliselt, et nad eelistavad lihtsalt vihata neid naisi, kes on leidnud endale eduka mehe. 

Ma tean, et paljud naised on seda lugedes vihased, tahaks mulle halvasti öelda, et ma olen kullaotsija ja mehed vihkavad minusuguseid. Jah, vaesed mehed tõesti leiavad, et neil pole midagi sellise naisega peale hakata. See tunne on meil õnneks vastastikune. Rikkaid mehi see ei häiri, kui kaup on oma hinda väärt :).  Tegelikult on mul kahju paljudest headest naistest, kes on leppinud vähemaga, kui nad väärivad. Te orjate oma mehi, rügate mitmes kohas tööd teha, et anda lisaks kodutöödele ka oma rahaline panus koosellu mehega, kes lihtsalt ei saa elus hakkama. Mehed on teile selgeks teinud, et see ongi normaalne elu, aga tegelikult on see normaalne ainult nende jaoks. Nad on nõrgad, aga kavalad. Just nagu lapsed, kes ei taha oma tuba korda teha ja ütlevad põhjuseks, et kõht valutab. Siis teeb ju ema selle korda. Ja nii liigub ka suurem osa mehi ema põllepaela küljest naise rüppe, kes jätkab tema kui suure beebi eest hoolitsemist, saamata vastu seda, mis on mehe kohus – olla tark, edukas, töökas ja julge.

Minu meelest on see väga normaalne, et ühe naise eesmärk on leida endale edukas mees ning kogu mäng ja võistlus käib selle peale. Mehe valikust sõltub ju ka sinu tulevaste laste elukvaliteet. Nii mõnigi jätaks kohe oma mehe maha, kui tuleks uus mees, kes viiks ta 5-tärni ümbermaailmareisile, kingiks sünnipäevaks punase lipsuga kinni seotud Mersu ja ehitaks neile ühiseks elamiseks 6-toalise villa. Aga kuna neid mehi on väga vähe, siis peab enamus naisi leppima kehvemaga, kui nad väärivad. 

Juba ürgajal olid rollid paigas, ka keskajal olid rollid paigas – mees tegi tööd ja hoolitses materiaalselt pere eest. Nii rikkas kui vaeses peres naine oli kodune ja ainus vahe oli see, et vaese pere naine tegeles kodutööde, laste ja koduhoidmisega ning rikka pere naine võttis selleks teenijad. Aga viimase 50 aasta jooksul on mehed niivõrd saamatuks muutunud, et naised peavad tööd tegema, et neid elatada. Minu meelest on see absurdne, et naised peavad sellist elu auasjaks. Karjääri teha on okei, aga vaid selle hetkeni, kuni abiellutakse ja lapsed tehakse. Lapsed vajavad ju ikkagi ema ja mees vajab naist enda kõrvale, mitte mingit aferisti. Mõni ütleb, et see on iseseisvus, aga kui meie elu eesmärk naistena on olla mehele ehteks ja oma lastele heaks emaks, siis mis iseseisvusest me räägime? Kui ema ja isa on mõlemad kogu aeg tööl, mis turvatunnet me oma lastele siis pakume? Kui sa juba valid selle, et olla kellegi naine, siis sa pead nagunii loobuma iseseisvusest. Pereinimene ei saagi olla täiesti iseseisev ja tavaliselt need naised, kes ajavad taga iseseisvust, on üksikud, jäävad üksikuks või on kehvas paarisuhtes, kus mehel ei lasta olla mees.

Vaielge vastu ja vihake mind, aga oma sisemas te teate, et mul on õigus.

 

Buduaarile Gerlylt

Buduaari arhiiv