Eesti neiu õnneretk Austraaliasse

Eesti neiu õnneretk Austraaliasse

Maailm on täis kirevaid ja põnevaid  persoone, kelle olemasolust meil õrna aimugi ei ole. Omapära ja hallist massist eristumine, kas siis välimuse või mõttelaadi poolest, on see, mis meid huvitavaks muudab. Julgus viia ellu ja kanda välja isiklikud ideed iseloomustab ka kuus aastat tagasi oma elus kannapöörde teinud ja Austraaliasse kolinud Marge Traversit. Meile jäi naine silma eeskätt oma laheda ja inspireeriva, kindlasti mitte tavapärase riietumisstiiliga. 

Maailm on täis kirevaid ja põnevaid  persoone, kelle olemasolust meil õrna aimugi ei ole. Omapära ja hallist massist eristumine, kas siis välimuse või mõttelaadi poolest, on see, mis meid huvitavaks muudab. Julgus viia ellu ja kanda välja isiklikud ideed iseloomustab ka kuus aastat tagasi oma elus kannapöörde teinud ja Austraaliasse kolinud Marge Traversit. Meile jäi naine silma eeskätt oma laheda ja inspireeriva, kindlasti mitte tavapärase riietumisstiiliga. 

 

Marge on 27aastane Eesti neiu, kes kuus aastat tagasi pühkis kodumaa tolmu jalge alt ja suundus laia ilma õnne otsima. Täna võime veenduda, et selle ta ka leidis. Marge kogemustepagasisse kuulub loendamatu arv põnevaid seiklusi, unustamatuid hetki ja hindamatuid inimsuhteid, mida kõike tihtilugu on võimalik kogeda vaid võõrsil olles. Ajal, mil Marge esmakordselt Austraaliasse suundus, ootas teda seal ees juba kindel töökoht vilja- ja loomafarmis, tänu millele oli algus kergem, kui enamikul sinna töö- ja puhkeviisaga minejatel. Tänaseks on Margel ette näidata töökogemusi viljaanalüütikust baaridaamini, kontorirotist DJni – elu on olnud mitmekülgne ja põnev. Vaba aeg saab enamjaolt mööda saadetud oma hobidega tegeledes, milleks on kalapüük korallsinisel ookeanil, surfamine, fotograafia ja ka non-fiction raamatud. 

 

Modernse twistiga 50ndate stiilis pin-up kleidikesed 

Margel on olnud alati teistsugune riietumisstiil kui teda ümbritsevatel inimestel, on see siis kokkusattumus või teadlik valik, et analoogseid natuure tema ümber ei leidu, kuid erilises valguses on see teda juba lapseeast saati hoidnud. Trendid ei ole naise sõnul kunagi teda dikteerinud, pigem on suurimaks mõjutajaks ja inspiratsiooniks muusika. Teismelisena, mil lemmikmuusikastiiliks oli hip-hop, võis Marge kohati väga tomboy välja näha, tänaseks on tema stiil igas mõttes naiselikumaks muutunud, kuigi põhirõhk asub siiani mugavusel. Enamik ajast eelistab ta kanda casual ja urban riideid, kuid palju ka 50ndate pin-up stiilis rõivaid väikese modernse twistiga. Suureks lemmikuks on  swing kleidid  moodsa koomiksi mustriga, kõiksugused troopilised elemendid, flamingod, palmid ja ananassid. Marge stiilieelistused ei ole Austraalias elatud aja jooksul  suures osas muutunud, suurimaks erinevuseks nende kahe riigi vahel peab ta ilmastikuolusid, mille tõttu on Austraalias võimalik kanda aastaringselt suviseid kleidikesi. Muidugi on seal kõik ka kättesaadavam ja taskukohasem, täpsustab neiu. Austraallased on eestlastega võrreldes palju vabameelsemad, mistõttu on tänavapilt üleüldiselt kirevam ning harvad ei ole ka juhused, kus mitte kõige paremas vormis tüdrukud julgevad kanda väga lühikesi miniseelikuid ja nabapluuse. Firmamärgid ei ole sealses kultuuris niivõrd olulised ja nähtavad kui nad tavaliselt Eestis, tõdeb Marge.  

 

Armastus tattoo kunsti vastu

Lisaks Marge kirevale riietumisstiilile ei jää meile  märkamatuks ka tema  massiivsed ja värvilised tattoo’d. Enamik tätoveeringuid, mis stiilse neiu keha kaunistavad, on inspiratsiooni ammutanud tema lemmikloomadest ning ei oma mingit sügavamat või olulist tähendust. Pigem rõhub  ta üleüldisele kvaliteedile seletades oma seisukoha järgmiselt: “Kole tattoo sügava mõttega on kõrvaltvaataja jaoks siiski üksnes kole tätoveering!” Kuna originaalsus on Marge jaoks ülimalt oluline, on ta kõik oma tattoo‘d lasknud joonistada enda ideede järgi ja lisab, et seni, kuni ideid jagub, laseb ta endale kindlasti kehakaunistusi tulevikuski juurde graveerida. 

 

Pulmad Rarotonga saarel 

Pärast kaheaastast pingsat nuputamist, kus pulmad pidada, tundus just Rarotonga saar parima valikuna. Kuna Marge elukaaslane on austraallane, siis oleks liialt keeruline ja kulukas olnud pidada pulmad kas Eestis või Austraalias, kus kõikide sõprade ja sugulaste osavõtt oleks nii või naa ebareaalne. Seega võeti vastu otsus pidada pulmad sootuks kahekesi ja omapärasemal moel, kui tavapäraselt oleme harjunud nägema. See troopiline saar oli suurepäraseks võimaluseks ühendada endas nii tseremoonia kui ka mesinädalad. Pulmakleidi valikuga läks Margel kiireks, kuna ta hakkas asjaga tegelema alles kolm kuud enne pulmi ning pulmakleitide valik Perthis oli sel ajal väiksem kui tavaliselt. Juhtus nii, et selleks eriliseks rõivaesemeks osutus lõpuks hoopiski pruutneitsidele mõeldud disainerkleit. Nagu piltidelt näha võime, oli tegu väga muinasjutulise ja kauni lõpptulemusega. 

 

Kuigi Marge ei ole pikalt etteplaneerija, teab naine siiski rääkida, et tulevikku näeb ta kindlasti ette Austraalias: “Tunnen end seal kodusemalt kui Eestis kunagi ja lihtsalt sobitun ühiskonda paremini”. Kõige muu osas läheb kohati ebamaisena  mõjub piiga lihtsalt vooluga kaasa ja naudib elu. 

 

Kuidas meeldib sulle Marge omapärane ja kirev stiil? 

Rohkem pilte vaata galeriist! 

 

Liisa Tupits