EESTI POLITSEI HOIATAB: telefonikelmid tegutsevad taas

Mitmed eestlased on viimastel päevadel saanud kõnesid Samoa saareriigist, mida mitte mingil juhul vastu võtta ei tohiks, rääkimata tagasihelistamisest. Petukõne on saanud ka europarlamendisaadik Indrek Tarand ja koomik Peeter Oja. 

Ettevaatust! Telefonikelmid tegutsevad taas aktiivselt, et raha välja petta. Kui saad kõne või mitu Samoa saareriigist, siis ära võta vastu ja mitte mingil juhul ära helista tagasi. Tegemist on petukõnega, mis toob kaasa ebameeldiva telefoniarve. Kui kõnet välismaalt oodata ei ole, siis ei maksa kõnele ka vastata,” hoiatab Politsei- ja Piirivalveamet oma Facebooki lehel. 

Kõnealuse petukõne on saanud ka Indrek Tarand ja Peeter Oja, kes mõlemad oma kogemust ka sotsiaalmeedias jagasid. 

Miski vaene internetipettur on sattunud Samoa saarte telefoni omama ja lakkamatult helistab riigikoodilt 685. Aga kuidagiviisi on ta suutnud nakatada ka eesti suunakoodiga numbreid, millele vastamata kõnet nähes ja tagasi helistades saad teada, et omanik pole sellist kõnet teinud… Aeg valmis panna kuulsa E-Tiigri küberkaitsevõimed? Või kanname raha lihtsalt kuhugi üle,” küsib Indrek oma Facebooki lehel.

Mul sama lugu! Hoiatan +685 algusega numbri vastamisel,” on ka Peeter Oja petukõne osaliseks saanud.