EESTI VANAPROUAD: KUPONGIDE ASEMEL on nüüd Facebooki mängud

7 kommentaari
EESTI VANAPROUAD: KUPONGIDE ASEMEL on nüüd Facebooki mängud

“Kas sinu ema ja vanaema on juba Facebookis?” Just sellist küsitlust viisime sel nädalal läbi oma toimetuse sõprade ja tuttavate seas. Ja vastus oli just selline, mida olime aimanud- aina enam pensionäre liitub Facebookiga. “See on neile hea võimalus olla kursis oma laste ja lastelaste tegemistega,” ütlevad umbes pooled küsitletutest ning leiavad, et see on väga tore, et vanavanemad saavad oma lähedastel Facebookis kaudu silma peal hoida. Kuidas aga vanavanemad ise Facebooki kolimist õigustavad? 

“Kas sinu ema ja vanaema on juba Facebookis?” Just sellist küsitlust viisime sel nädalal läbi oma toimetuse sõprade ja tuttavate seas. Ja vastus oli just selline, mida olime aimanud – aina enam pensionäre liitub Facebookiga. “See on neile hea võimalus olla kursis oma laste ja lastelaste tegemistega,” ütlevad umbes pooled küsitletutest ning leiavad, et see on väga tore, et vanavanemad saavad oma lähedastel Facebooki kaudu silma peal hoida. Kuidas aga vanavanemad ise Facebooki kolimist õigustavad? 

Vanaema Antonia (66): “Facebook on lõbus lehekülg, kus kuuled ja näed, mida su tuttavad teevad ja mida ka telestaarid ning lauljad teevad. Näiteks olen paljude kuulsuste jälgija ja näen tänu Facebookile ka poliitikute seda külge, mida “Foorumi” saates ei näe. Olen Facebookis juba neljandat aastat ja liitusin sellega, kui lapselaps läks Brüsselisse elama. Mulle meeldivad ka Facebooki mängud, sest seal saab igasugu asju võita. Alguses ei osanud ma nendes osaleda, aga nüüd osalen iga päev umbes viies mängus ja olen ka kolm korda juba võitnud auhinna.”

Vanaema Sirje ( 71): “Mina tegin konto alles eelmisel kuul, sest mul ei olnud enne nutitelefoni. Midagi keerulist siin ei ole, olin ennegi arvuti kasutaja. Sõpru ja sugulasi mul siin palju pole, aga väga meeldivad mängud ja loosimised. Võitnud ma midagi kahjuks veel ei ole, aga küll need võidud ka tulevad. Oma sõbranna pealt näen, et mida rohkem mängid, seda rohkem võidad!”

Kas sinu vanaema on ka Faecbookis aktiivne mängudes osaleja?