EESTLASED ON PORTUGALI SAAREL lõksus ja ei pääse koju

Sel esmaspäeval pidi Madeira lennujaamast õhku tõusma lend, mis toonuks eestlased Kai ja tema elukaaslase puhkuselt tagasi kodumaale Eestisse, ent seda lendu ei toimunud. Maailma üheks kardetuimaks lennujaamaks peetav Madeira lennujaam hoiab eestlasi ja mitmetest teistest riikidest puhkajaid juba mitmendat päeva lõksus.

Sel esmaspäeval pidi Madeira lennujaamast õhku tõusma lend, mis toonuks eestlased, Kai ja tema elukaaslase, puhkuselt tagasi kodumaale Eestisse, ent seda lendu ei toimunud. Maailma üheks kardetuimaks lennujaamaks peetav Madeira lennujaam hoiab eestlasi ja mitmetest teistest riikidest puhkajaid juba mitmendat päeva lõksus.

Eestlane Kai tõdeb, et lend pidi õhku tõusma esmaspäeval, 2. oktoobril kell 13.40, kuid see jäi ära. Juba mitmendat päeva järjest on kõik Madeira lennud ära jäetud ning inimesed on saarel lõksus. Lennuk, mis peaks eestlased tagasi koju tooma, on üritanud mitu päeva Madeiral maanduda, kuid edutult ning seejärel pole piloodil muud üle jäänud, kui tagasi Lissaboni pöörduda.

Kai ja tema elukaaslane ostsid puhkusele minnes lennupiletid Finnairi kaudu ning kõik muu organiseerisid kohapeal ise. Kuigi nad kodumaale tagasi pole veel pääsenud, nendib Kai, et Finnair hoolitseb nende eest hästi. “Oleme viimased kaks ööd Finnairi kulul siinses viietärnihotellis ööbinud ja meie eest hoolitsetakse hästi, oleme väga rahul. Kuid siin on ka inimesi, kes tahavad võimalikult kiirelt koju saada ja kelle jaoks on antud situatsioon üsnagi pingeliseks muutunud. Üks Soome perekond väikeste lastega näiteks – laste ema on stressis ja ei suuda ära oodata, millal nad viimaks koju saavad,” kommenteerib Kai.

Põhjus, miks Madeiralt hetkel lennud ei toimu, on kinni tuules ehk siis teisisõnu hetkel puhuv tuul ei soosi lendamist ning piloodid ei julge sellise tuulega riski võtta. Seda aga, millal tuul vaibub ja lennukid uuesti lendama saavada hakata, on võimatu ennustada.

Hetkel on tõenäosus, et neljapäeval toimub viimaks lend, mis reisijad tagasi kodumaale toob. Lisaks Kaile ja tema elukaaslasele on Madeiral mõned eestlased veel lõksus.

Madeira lennujaama peetakse maailma üheks ohtlikumaks lennujaamaks ning piloodid, kes seal maanduda ja sealt õhku tõusta soovivad, peavad läbima spetsiaalse koolituse. Kõik piloodid ei omagi üldse õigust Madeirale lennata.

Pilt lennujaama tabloost, mis näitab antud olukorda:

Kai saatis lennujaamas tehtud kaks fotot, mis on tehtud sel esmaspäeval. Esimesel fotol on näha, et ühel Madeirale saabuval lennukil õnnestus maanduda, ent teine tõusis õhku tagasi.