EESTLASED TARMO JA VEIKO MÜÜVAD Helsingis alkoholi: teenivad kuus pea 4000 eurot

Eestlased Veiko ja Tarmo on kolmekümnendates eluaastates perekonnainimesed, kes kolisid Soome kümme aastat tagasi. Soome ajalehe Helsingin Sanomat sõnul on tegu meestega, kes Helsingis teistele “joogiabi” pakuvad. Seda loomulikult ebaseaduslikult.

Mehed tegutsevad Facebooki rühma Joogiabi kaudu. Grupi liikmeks vastuvõetud võivad tellida alkoholi oma koduuksele mis iganes ajal, kaasa arvatud öösel. Rühma kuulub juba ligikaudu 8000 liiget.

Mehed ostavad alkoholi Lätist ning toovad selle siis Soome müümiseks. Nende sõnul ei tasu Eestist alkoholiaktsiisi tõttu enam kangemat kraami  müügiks tuua, vähemalt siis mitte, kui on plaanis ebaseaduslikul teel selle edasimüümisega raha teenida. Veiko ja Tarmo sõnul leidub ostjaid küllaga ning teinekord peavad nad tellimustest lausa keelduma. 

“Võimalik on teenida 4000 eurot kuus. See tähendab seda, et nädalavahetuseti on minimaalne kilomeetrite arv 1500 ja maksimaalne 2500,” sõnas Veiko.

Politseil on raske, isegi pea võimatu valvata läbi interneti või näost näkku eraisikute vahel aset leidvat alkoholimüüki.