EGLE ELLER-NABI rääkis, mida Eesti naised toitumisel valesti teevad

Treener ja toitumisnõustaja Egle Eller-Nabi sõnul kuuluvad tervisliku eluviisi juurde nii mõõdukas treening kui ka tasakaalustatud toitumine. Toitumise osas toonitab Egle, et tegelikult ei ole üldse vaja iga päev pingsalt sellele mõelda, kas ma ikka söön õigesti  kõik on palju lihtsam, kui esmapilgul tunduda võiks.

Suurim viga, mida paljud Eesti naised toitumisel teevad, on enese liigne piiramine. “Tehakse näiteks nii, et mingitel päevadel väga piiratakse ja siis teistel päevadel süüakse jälle liiga palju  ja siis süüakse kõik tagasi. Päevade lõikes on tasakaalu vaja, siis ei teki ka ülesöömise momenti,” soovitab Egle.

Mis aga toidukordadesse puutub, võiks Egle sõnul pigem hommikul rohkem süüa ja õhtul vähem. 

Toitusid Egle tervislikeks ja ebatervislikeks ei liigita. “Ma ei liigita toitusid üldse. Pigem leidub toitaineid, mida ma vajan iga päev ja mida ma ei vaja iga päev. Ma armastan väga tumedat šokolaadi, aga ma ei liigita seda ebatervislikuks.”

“Kui toitumisharjumused on paigas ja sa liigud ja teed trenni, siis ei peagi muretsema. Tasakaalustatud toitumine on oluline,” ütleb Egle.