EKSPERIMENT: tahad vabaneda oma pahelisest sõltuvusest? See pakkumine on sulle!

Buduaar ja Libertas Kliinik on võtnud nõuks ühe inimese tema pahelisest sõltuvusest terveks ravida. Libertas Kliinik on 12 sammulisel taastumisprogrammil põhinev Minnesota-tüüpi võõrutuskeskus. Tegu on nn päevaravikeskusega, kus patsiendid käivad ravil jätkates oma igapäevast elu. Pakume ühele inimesele tasuta aastast tervenemisprogrammi. Vastutasuks küsime iga kümne päeva tagant väikest ülevaadet käekäigu kohta, mida avaldame blogina.

Buduaar ja Libertas Kliinik on võtnud nõuks ühe inimese tema pahelisest sõltuvusest terveks ravida. Libertas Kliinik on 12sammulisel taastumisprogrammil põhinev Minnesota-tüüpi võõrutuskeskus. Tegu on nn päevaravikeskusega, kus patsiendid käivad ravil, jätkates oma igapäevast elu. Pakume ühele inimesele tasuta aastast tervenemisprogrammi. Vastutasuks küsime iga kümne päeva tagant väikest ülevaadet käekäigu kohta, mida avaldame blogina.

 

Meie soov on pakkuda ühele inimesele sõltuvusest vabanemise programmi, mis ei ole motiveeriv mitte ainult sellele ühele inimesele, vaid kindlasti ka paljudele teistele, kel tekib võimalus ühe inimese paranemisele kaasa aidata läbi Buduaaris avaldatavate blogipostituste. Kui oled alkoholi-, narkootikumide- või ravimisõltlane või kahtlustad, et sul võib olla selline sõltuvus, siis see võimalus on sulle. Lisatingimusena pead sa oskama oma kogemust kirja panna, et saaksime seda ka teistega jagada ning avalikult postitamine vähendab ka sinu soovi projekt pooleli jätta. Sinu isik jääb soovi korral avalikkusele tundmatuks. 

Kui soovid projektis kaasa teha, siis saada meile essee teemal “Kuidas ma sattusin sõltuvuse lõksu” aadressile [email protected] Lugusid ootame kuni 25.01.2017. 

Libertas Kliiniku programm on 12sammuline (TSF/Minnesota) taastumisprogramm, mis on eelmise sajandi kolmekümnendatel-neljakümnendatel aastatel USA-s praktikute poolt välja töötatud sõltuvusest vabanemise mudel. Kui alguses kasutasid seda ainult alkohoolikud eneseabirühmades, siis alates viiekümnendatest võtsid selle oma kasutusse ka eesrindlikud alkosõltuvuskliinikud. See on kogu maailmas praktiseeritav sõltuvusravi vorm, mis on kliiniliselt tõestatud kui kõige efektiivsem omasuguste seas.

Tavaliselt arvatakse, et taastumisele saabuv patsient peab olema motiveeritud. See on osaliselt tõsi, kuid praktika näitab ka seda, et ravile saabunud patsiendis alguses n-ö teisesed põhjused (survestamine lähedaste või perekonna poolt, kodu või töökoha võimalik kaotus) võivad programmi edenedes muutuda tema isiklikuks motivatsiooniks. Kaine ja aus vaade oma eelnevale elule võib patsiendis tekitada kahtlused, et tal siiski võib olla sõltuvusprobleem.

Raviprogrammi pikkuseks on üls aasta. Paketi maksumus on 930 eurot ning koos käiakse kord nädalas. Sellest esimesed neli nädalat on programmi intensiivne periood ja järgnev 11 kuud järelravi.  

 

Uuri lähemalt Libertas Kliiniku kohta SIIT.