ESIMENE NAISTELIIGA TOPELTVÕITJA Airin Pindis: “Pokkeri võtmesõnaks võiks olla kannatlikkus!”

Buduaar

Elena Kask

Airin Pindis on esimene naisteliiga topeltvõitja. Naine rääkis Buduaarile, et pokker on tema jaoks väljakutse, kus tuleb väga paljusid nüansse arvesse võttes teha lühikese aja jooksul õige otsus.

Millal alustasid pokkeri mängimist ja kuidas leidsid tee selleni?

Esimesed kokkupuuted pokkeriga olid sõpradega koduturniiridel. Mingil hetkel jäid mängud harvemaks ja otsisin uusi võimalusi jätkamiseks. Julgus sai kokku võetud ja nii leidsingi end 2014.a. oma esimeselt live turniirilt. Mu tagasihoidlik karjäär sai alguse Eesti naiste pokkeriliigast.

Kas eelistad mängida onlines või lives?

Kindlasti eelistan mängida lives, kuna olen hobimängija ja peamine eesmärk pole rahateenimine. Turniiridel käib koos suurepärane seltskond väga erinevate elualade inimesi. Kõik on väga toetavad ja võib kindel olla, et igav ei hakka. Lisaks saab lives ka vastase käitumisest üht-teist välja lugeda, mis võib otsuseid lihtsustada.

Kuidas leidsid tee naisteliigani?

Naisteliiga kohta leidsin infot internetist.

Mis Sind pokkeri mängimise juures paelub/võlub?

Minu jaoks on pokker väljakutse, kus tuleb väga paljusid nüansse arvesse võttes teha lühikese aja jooksul õige otsus. Olulised pole vaid enda kaardid. Arvestada tuleb enda ja vastaste eelnevaid samme, võimalikke tulevasi käike. Mõelda välja, mis käsi saaksin esindada, mis käele vastane mind paneb ning millega konkurent mängib. Alla anda olukorras, kus oled küll teinud õiged valikud, aga tead, et jätkamine on vale. Kiire unustamine, kui oled eksinud või vastane on tänu õnnele kokku saanud parema käe, sest keskenduda tuleb juba uuele väljakutsele. Ühesõnaga selles mängus leiad ikka ennast olukorras, kus lõplik otsus on keeruline, vaatamata sellele, et oled tegelenud juba aastaid sama mänguga.

Kui palju oled pokkeriga raha teeninud või kaotanud?

Ma pole rahalist arvestust pidanud, aga ma ei jätkaks, kui see oleks minu jaoks ülearu kulukas. Mitmetel turniiridel sh Naisteliigas on sponsorite poolt välja pandud üllatusauhinnad ja piletid kallimatele turniiridele. Seega ei taandu kõik vaid rahalisele võidule. Samas ei saa ka eitada, et sihiks on kõrge koht suuremal turniiril. Hiljuti leidsin end elukutseliste mängijate striime vaadates märkmeid tegemas. Järelikult on piisavalt motivatsiooni, et edasi õppida.

Millega lisaks pokkerile veel tegeled? On Sul mingeid hobisid või harrastusi?

Pokkeriga samaaegselt hakkasin käima tennisetreeningutel. Nüüd ongi nii välja kujunenud, et hetke edukamale alale pühendan rohkem aega. Koduaeda lõin mitmeid aktiivse aja veetmise võimalusi. Kätt saab proovida ranna- ja lauatennises, sulgpallis, discgolfis ja noolemängus. Enne olulisi turniire leian end tihti nooli viskamas või kettaid lennutamas, selleks et mõtteid koguda ja mänguks vaimselt valmis olla. Hiljuti moodustati padeli grupp, kus huvilised saavad väljaspool pokkeriturniire mõnusalt aega veeta ja end proovile panna.

Sinu kontol on päris mitmeid võite. Kas iga võit on kuidagi ka omamoodi tähtis olnud?

Turniiri võit on alati oluline ja jääb pikaks ajaks meelde. See annab kindlust, et oled õigel teel. Paratamatult tekib perioode, kus mängud ei suju ja hakkad endas kahtlema. Siis on õige hetk karikad riiulil tolmust puhtaks lüüa ning naeratus uuesti näole manada. Hobimängijana ei saa pokkerisse suhtuda liiga tõsiselt ning tuleb harjuda, et ette tuleb paratamatult nii valusaid kaotusi kui ka ilusaid võite.

Millised oleks Sinu soovitused algajale naispokkerimängijale?

Ma soovitan alustada Naisteliigas, sest eelvoorud toimuvad peamiselt onlines, kus on pingevabam mänguga harjuda. Lives saab kindel olla, et ees on ootamas väga ühtehoidev seltskond, kus kogenumad soovi korral hea meelega nõu annavad. Mis puudutab mängulist poolt, siis soovitan esialgu stardikäsi pigem kriitilisema pilguga valida. Nii satud ise harvem keerulistesse situatsioonidesse ja saad teiste käike jälgides uusi teadmisi juurde, et järgmistel turniiridel juba enesekindlamalt lauda istuda. Pokkeri võtmesõnaks võikski olla „kannatlikkus“.

Järgmine Eesti naiste pokkeriliiga 2021 online turniir leiab aset juba teisipäeva õhtul kell 20.00 OlyBeti pokkeritoas. 

Esimene live-turniir leiab aset Tartus, Olympic Casino Ülikooli mängusaalis ja 30.oktoober ja teine turniir toimub Tallinnas, Hiltonis Olympic Park kasiinos 27. novembril. Eesti naiste pokkeriliiga tegemiste kohta saad lähemalt lugeda nende Facebooki lehelt. 

Pane tähele, et Eesti hasartmänguseaduse kohaselt saavad turniiridel osaleda kõik soovijad alates 21. eluaastast! Lisainfot live turniiride kohta leiab siit!