ESTONIA LAEVALT PÄÄSENU: nägin vees midagi, mis tundus valge ja liikus väga aeglaselt

ESTONIA LAEVALT PÄÄSENU: nägin vees midagi, mis tundus valge ja liikus väga aeglaselt

Tänases Duublis on külas Estonia katastroofi ellujäänu, kes räägib esmakordselt, millise salapärase vaatepildi tunnistajaks ta tol ööl oli. Lisaks näitame ekslusiivselt kaadreid uuest dokumentaalfilmist, mis pööravad ümber kõik varasemad teadmised.

Carl Eric kirjeldas esialgu, kuidas ta nägi, et laev võtab vett sisse ja et isegi meeskonnaliikmed ei teadnud, mis oli juhtunud. “Kui laev läks kaldu, lõi sisse ürginstinkt, et see on vale ja tormasin välja,” räägib ta.

“Ma nägin vees midagi, mis tundus valge, mitu korda mitu meetrit. Liigub aeglaselt minema, lained lainetavad üle selle. Kõik toimus väga vaikselt,” kirjeldab ta, kuidas nägi tol saatuslikul ööl midagi seletamatut vees. Carl Eric ei saanud siis aru ja ei saa ka praegu, millega täpsemalt tegu oli.

Carl Ericul on ka teooria, miks jätkuvalt kogu infot juhtumi kohta teada pole. “Minule tundub, et valitsus on meile valetanud, sest see peab olema väga suur julgeoleku risk.”

Nüüd, 26 aastat hiljem, on vaja aga vastutus võtta ja alustada tulekski neist, kes olid katastroofiga seotud. “Eesmärk peaks olema, et me saame teada, mis juhtus. Kõik, mis on valesti tehtud, sellega tuleb tegutseda,” lisab ta.