ETTEVÕTJA VALLO ARUMÄE 4 õpetust, kuidas saada rikkaks

ETTEVÕTJA VALLO ARUMÄE 4 õpetust, kuidas saada rikkaks

Kõik tahaksid saada rikkaks  mida rohkem raha, seda lihtsam on elu, või mis? Olgu sellega, kuidas on, ent rohkem raha võiks tõepoolest alati olla ning iga lisatarkus antud valdkonnas on samuti üksnes tervitatav. Ettevõtja, investor ja ettevõtlikele inimestele mõeldud kasvukeskkonna Starfish Academy kaasasutaja Vallo Arumäe ütleb rikkaks saamise kohta nii: “Kõigepealt saa vabaks ja siis rikkaks!”

Mida Vallo selle all mõtleb – saada vabaks? Vastus on lihtne. “Jõuda olukorda, kus me ei pea oma sissetulekute suurendamiseks enam tegema aktiivset tööd, sest meie raha ehk investeeringud käivad meie eest ise tööl ja see katab meie igakuised kulutused.”

Vallo toob välja neli sammu, mis tuleks astuda, et jõuda lähemale oma unistusele rikkaks saamisest:

1. Esiteks, tea kus sa oled (kas sul on täielik pilt oma tänasest finantsolukorrast, sh. täidetud isiklik finantsaruanne); 

2. Teiseks, tea, kuhu sa lähed (kas sul on silme ees kristallselge tulevikupilt ehk kas tead, mida sa tegelikult tahad);

3. Kolmandaks, sea endale ühes kuus (passiivse) tulu eesmärk, kus investeeringud katavad su igakuised kulutused;

4. Viimaseks, planeeri selle plaani elluviimiseks vastavad ressursid ehk aeg ja raha, et see ei jääks pelgalt unistuseks. Kui palju sa oled valmis uusi teadmisi omandama ning selle saavutamiseks oma aega ja raha panustama?

Kuidas selleni kõige kiiremini jõuda? Tee otsus, et see on see, mida sa tegelikult soovid ja millele oled valmis järgmised aastad pühenduma. Seejärel alusta finantskirjaoskuse ehk raha keele õppimist reaalsete olukordade simuleerimist toetavas kasvukeskkonnas, ja oma teadmiste elluviimist väikeste sammudega.

Loe ka teiste ekspertide soovitusi rikkaks saamisest Buduaari värskest ajakirjast