EVELIN ILVES JA Siim Rikker avasid muinasjutulise pood-kohviku

Hiiumaal Kassaris puhusid Evelin Ilves ja Siim Rikker uuesti elu sisse uuele ja imearmsale pood-kohvikule, mille ametlik avamine toimus eile. “Seitsmesed Uudised” käisid neil külas paar päeva tagasi, sest prooviteenindus toimub juba paar nädalat. Kui mullu suvel võtsid Evelin ja Siim külalisi vastu oma kodurestoranis Nasva külas, siis tänavu toimub kõik Kassari ringtee äärses muinasjutumajakeses, mis on avatud suve lõpuni iga päev.

Legendaarne Padriku pood seisis Kassaris suletuna viimased 12 aastat. Samas metsatuka taga mullu kodurestorani pidanud Evelin ja Siim märkasid poekese võlu sügisel hooaega lõpetades. “Istusime samamoodi nagu praegu siin trepi peal ja mõtlesime, et aga miks ka mitte see asi ellu äratada. Siis me veel ei arvanud, et nii palju tööd tuleb sinna sisse panna,” naeris Evelin “Seitsmestele” antud intervjuus. 

Siim pani majakesele uue katuse, uued tuulekastid, puhastas ja värvis väljast ning seest. “Siiamaani on pintslist armid kätel. 28 päeva jutti kuskil 10-14 tundi. Väga suur aitäh abilistele,” lisas Siim. 

Menüüs on kõik Evelini nõudliku maitse kohaselt valmivad hõrgutised – kaneelisaiad, croissant‘id otse ahjust, koogid, supid, salatid ning Evelini kiire hapukurk, mida mullu kulus 30-60 kg nädalas. Õues grilli peal suitsutab Siim lihad ja kalad – tooraine on kõik kohalik või vähemalt eestimaine. 

Siin majas kööki pole ning kõik ettevalmistused tehakse seal, kus mullu külalisi vastu võeti. Nüüd aga võetakse külalisi vastu siin tee ääres. Evelin tegi külastajate seas ka eelluuret, mida viimased ootaksid. “See, mida taheti, oli limonaadijäätist, õlut ja burksi. Mina aga ütlesin, et ainult üle minu laiba hakatakse siin burksi tegema,” rääkis Evelin. 

Vaata täispikka lugu allpool olevast videost: