FOTOD: EESTI KAUNITAR leidis Hispaaniast mehe ja suvesussid!

Mehe ja naise vaheline armastus on imetabaselt võrratu emotsioon, mida saadab alati põnev tutvumislugu ehk siis teisisõnu lugu sellest, kuidas kõik alguse sai. Pärnust pärit Sigrid Kohv ja tema kallim Carles Federico kohtusid pisut vähem kui kaheksa aastat tagasi ning nende armastus oli, võib isegi öelda, et ette määratud. Noorte armastuslugu tõi Eestisse ka põnevad suve sussid ehk avarcad.


Mehe ja naise vaheline armastus on imetabaselt võrratu emotsioon, mida saadab alati põnev tutvumislugu ehk siis teisisõnu lugu sellest, kuidas kõik alguse sai. Pärnust pärit Sigrid Kohv ja tema kallim Carles Federico kohtusid pisut vähem kui kaheksa aastat tagasi ning nende armastus oli, võib isegi öelda, et ette määratud. Noorte armastuslugu tõi Eestisse ka põnevad suvesussid ehk avarca’d.

Sigrid (33) meenutab, et tol õhtul, mil ta Carlesiga tuttavaks sai, ei tahtnud ta tegelikult üldse välja minna. “Oli vihmane novembrikuu reede õhtu ja sõbrad tahtsid välja minna, kuid mina mitte. Siiski läksin ja me suundusime klubisse, kuhu sattus ka Carles, kes samuti oli oma sõpradega linna peale läinud. Ta viibis Eestis töö asjus. Nagu ikka, tantsuplatsil me kõrvuti juhtusime ning suhtlema hakkasime. Kokkuvõttes oli väga tore õhtu, sest jutt jooksis ja naerda sai palju. Kui hakkasin klubist lahkuma, palus ta mu numbrit, et teinekordki kokku saada. Mõtlesin, et tore noormees, miks mitte, kuigi samas ei uskunud, et temast midagi edaspidi kuulen, kuna siiski välismaalane ning jumal teab, kauaks Eestisse jääb. Peale väikest mõttepausi andsin siiski numbri. Ütles mulle kohe, et helistab ja kontrollib, et kas number ikka minule kuulub, et välistada sellega see pool, et lihsalt mingit mittekellelegi kuuluvat numbrit ei andnud,” naerab Sigrid.

Tol õhtul oli Sigrid aga oma mobiiltelefoni koju unustanud. “Carles oli nii kangekaelne, et kui ütlesin, et unustasin mobiiltelefoni koju, siis ta pakkus välja idee, et saadab mind koduni ja toon toast telefoni. Ta tahtis ilmtingimata kindlaks teha, et tegemist on minu numbriga. Nii me siis jalutasimegi läbi tuulise ja vihmase öö mu koduni, kus telefoni välja tõin ning ta kinnitust sai, et number siiski mulle kuulub. Peale seda soovisime head ööd ning oma kodu poole ta teele asus läbi paduvihma. Peale mõnda päeva võttis ta minuga ühendust ning kutsus õhtusöögile. Nii see kõik alguse saigi,” meenutab naine.

Kuid kes ütles esimesena need kolm maagilist sõna “Ma armastan sind”? Kuidas see hetk aset leidis? “Eks see tuli suhteliselt ootamatult, kuid samas oli see väga armas. Olime Schnelli pargis parajasti jalutamas, kui ta mind kõnniteelt ühe suurema puu juurde tiris ning tõsiselt otsa vaadates ütles, et peab mulle midagi ütlema… Ehmatasin alguses ta tõsisest ilmest, et mis siis nüüd juhtunud on. Siis nägin, kuidas ta ilme soojenes, silmad särasid ning nii need sõnad üle ta huulte tulid. Nüüd iga kord Schnelli pargis sellest puust mööda jalutades ikka ja jälle meenutame antud päeva ja situatsiooni ning siiani teeb südame soojaks ning toob suure naeratuse näole. Koos oleme peagi olnud kaheksa aastat.”

Sigridi ja Carlesi suhe arenes rahulikult, ilma kiirustamata ning kohtinguperiood kestis lausa poolteist aastat. Alles siis hakati kokkukolimisele mõtlema. Täna elavad nad Tallinnas ning mitmel korral aastas käiakse muidugi ka Carlesi kodumaal Hispaanias puhkamas.

Viis aastat tagasi sai Sigrid endale oma elu esimesed avarca’d ning sellest sai alguse kirglik hobi. Avarca’d on Hispaaniast pärit käsitsi valmistatud imemugavad stiilsed jalatsid, mida müüakse kõikvõimalikes värvides ja mustrites ning tänu Sigridile ja Carlesile saab neid täna osta ka Eestist. Maikuu viimasel päeval avati ametlikult veebipood nimega suvesuss, kust saab osta peene käsitööna valmistatud avarca‘sid. Kõik jalatsid valmivad Hispaanias, Menorka saarel ja seda kohalike memmede osavate käte vahel. “Avarca’d ei valmi masstoodanguna, tegu on jalatsitega, millel on pikk traditsioon ja ajalugu, mis pärineb Menorka saarelt. Siiani tehakse kõik tooted käsitööna ja vastavalt tellimustele,” räägib Sigrid.

Avarca’d said endale ka Facebooki lehe (vaata siin), kus kliendid saavad anda tagasisidet ostetud avarca’de teemal ning Sigrid tõdeb, et siiamaani on kõik oma valikuga igati rahule jäänud. Tegu on lausa ideaalsete suvejalatsitega, mis sobivad iseenesest ka kontoris kandmiseks ning neid valmistatakse nii naistele, meestele kui ka lastele.

Suvesuss ei müü ainult toodet, vaid kogemust ning traditsiooni, mis avarca’dega kaasas käib.

Vaata rohkem pilte allpool olevast galeriist!