FÜSIOTERAPEUT Jane Tammearu: mehed tulid vahel minu pärast teraapiasse

Jane Tammearu on imekaunis ja tubli noor naine, kelle üheks suurimaks kireks on bikiini fitness, ent ametilt on ta hoopis füsioterapeut ja et sellest veel ei piisanud, siis otsustas Jane ka õe ameti omandada. Bikiinifitnessi alal on Janel aga ette näidata aukartust äratavad saavutused.

Jane on bikiinifitnessiga tegelenud mitmeid aastaid ning kuldmedaleid on tal kodus kolm. Nimelt on ta Eesti Meistrivõistlustel kulturismis ja fitnessis saavutanud oma pikkuskategoorias esikoha kolmel järjestikusel aastal – 2015, 2016. ja 2017. aastal. Mitu aastat järjest antud alal kuldmedal noppida on äärmiselt raske ja seda nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil, sest see nõuab madala rasvaprotsendi saavutamist ja hoidmist ning ühtlasi ka lihasmassi hoidmist.

Kolm ja pool aastat on Jane aga töötanud füsioterapeudina ning tagasi vaadates tõdeb ta, et vahel tulid tema juurde füsioteraapiasse ka noormehed, kellel seda üldse vaja polnudki.

Nüüd õpib Jane aga lisaks veel õe ametit, sest tahab rohkem põnevust. “Ma tahan rohkem verd ja actionit. Aga eks ma ikka nõustan füsioteraapia alaselt sõpru ja tuttavaid edasi ja üritan ka erialaseid materjale lugeda, et teadmised rooste ei läheks.”

Füsioterapeudina töötades tulid Jane juurde vahel ka noored mehed, kellel sinna üldse asja polnudki. “Vahel käisid nooremad mehed jah ainult minu pärast seal. Neil ei olnud tegelikult üldse vaja füsioteraapias käia. Nad oleksid saanud neid harjutusi kodus iseseisvalt ka teha, aga mis seal ikka. Lubasin neil edasi käia,”muigab Jane.

Üks periood töötas Jane aasta aega Tapal, kus tuli suhelda venelastega, kes sõnagi eesti keelt ei osanud. Jane aga ei räägi üldse vene keelt. “Ma pole kunagi vene keelt õppinud ja siis see aasta aega tegin seal korra nädalas füsioteraapiat. Üle poole klientidest olid venelased, kes eesti keelt ei osanud. Aga hakkama sain, vehkisin käte jalgadega ja kasutasin google translate abi,”naerab Jane.